27. aprill 1997 kell 22:00

Viisavabadus tähendab tunnipikkust tollisaba

Kõutsi hinnangul on tunni aja jooksul piirivalveametnike maksimaalse töökoormuse korral võimalik kontrollida 3690 inimest.

Kõutsi sõnul on seoses läheneva viisavabadusega selle aasta jooksul Tallinna sadamas loodud 30 uut töökohta, neist suurem osa on tänaseks täidetud.

Viimased töökohad täidetakse Kõutsi sõnul mai lõpuks. Ta lisas, et seoses Eestit külastavate väikelaevade ja kaatrite arvu suurenemisega tuleb uusi töökohti luua ka väikesadamatesse.

Piirivalveameti peadirektori asetäitja Aare Evisalu lausus, et mõneti peaks vähenema kontrollaeg ka Soome poolel viisade kontrollimise aja vähenemise arvel.

Samas jätkab Soome piirivalve tema sõnul piiriületaja tausta küsitlust kaasasoleva raha, sõidu eesmärgi ja vastuvõtja kohta.

Evisalu soovitas inimestel, kes ei valda soome keelt, võtta piirivalvele esitamiseks kaasa kirjalik materjal vastuvõtja aadressiga.

Pistelist küsitlust korraldab Evisalu sõnutsi ka Eesti piirivalve. Lapsed ületavad piiri ainult oma dokumendi alusel või vanemate passi tehtud sissekande alusel, lisas ta.

Praegust laevade suurust ja laevade sõidugraafikuid arvestades peaks piirivalve hakkama saama ilma suurte järjekordadeta, lausus Evisalu. «Raskeks läheks aga siis, kui võetakse kasutusele veelgi suuremaid laevu ja tihendatakse veelgi laevade sõidugraafikuid tipptundidel,» lisas ta.

Hetkel kuum