28. aprill 1997 kell 22:00

Eesti Gaas kasumit ei looda

Saar rääkis, et kuna sellel aastal on olnud suhteliselt soe talv, on aasta esimeses kvartalis maagaasi müük võrreldes möödunud aasta sama perioodiga vähenenud 18 protsenti.

Saar lisas, et kuna Eesti Gaas maksab maagaasi eest Venemaale dollarites, on kasumi vähenemisele aidanud kaasa ka dollari prognoositust kõrgem kurss.

«Esimeses kvartalis oli küll 7,7 miljonit krooni kasumit, kuid suvekuudel läheme me nagunii kahjumisse. See on igal aastal nii, kuna suvel on tarbimus väike,» rääkis Saar.

«Me pidime aasta alguses tehtud müügiprognoose vähendama, ehkki tarbijaid on juurde tulnud,» selgitas Saar kasumiprognoosi vähendamise põhjusi. «Praegu planeerime müüa maagaasi ca 570 mln krooni eest. Esialgse äriplaani järgi oli müügikäibeks plaanitud 630 mln kr.»

Saar märkis veel, et Eesti Gaas peab plaani jagada tulevikus nn dollaririske firma suuraktsionäri Gazpromiga. Ühe võimalusena nimetas ta gaasiga kauplemist mõnes teises valuutas.

ASi HF Kapital (endine HF Arenduse AS) juhataja Margus Uudam rääkis, et ehkki eestlased armastavad firmadest, kuhu investeerida soovitakse, kuulda uudiseid kasumist, ei tohiks informatsioon, et Eesti Gaasil kasumit ei tule, ettevõtte aktsiahinda mõjutada. «Potentsiaal on ju ilmselge ja infrastruktuuriettevõtted on aktsiaturule vägagi oodatud,» sõnas Uudam.

Erastamisagentuur plaanib 12,4% Eesti Gaasi aktsiaid müüa avalikult juunis.

Hetkel kuum