28. aprill 1997 kell 22:00

Heimtali hobusekasvandus erakätesse

Hobusekasvandus müüakse vastavalt äriseadustikule, mille kohaselt tuleb 1. septembriks riigiettevõtted likvideerida, märkis Puna, kes on ka OÜ Linsen üks omanikke. Puna sõnul on OÜ Linsen moodustatud Heimtali mõisakompleksi, lehmade ja hobuste ostmiseks.

«Laekuv raha peab katma ära kõik kasvanduse võlgnevused või võtma need üle,» kommenteeris Puna ostuhinda. Hobusekasvanduse kohustuste suurus on tema sõnul kokku 3,5 miljonit krooni. Võlgnevus maksuametile ja haigekassale on 1,2 miljonit krooni.

Puna sõnutsi tuleb ostutingimuste kohaselt jätkata hobusekasvanduses põllumajanduslikku tootmist. Plaan on hobuste kahjumit hakata tasa teenima lüpsikarja suurendamise arvel, rääkis Puna. Linsen peab praegu läbirääkimisi kolme firmaga, et osta üks suurfarm ja sisustada see moodsa tehnikaga.

Eraldi kogu hobusekasvandusest müüb likvideerimiskomisjon maha majutuskohana kasutusel olnud Heimtali mõisa Peetri häärberi kompleksi.

2,5 miljoni krooni suuruse alghinnaga kompleksi müümiseks pidi esimene oksjon toimuma 25. aprillil, kuid oksjon kukkus läbi ostjate puudumise tõttu. Järgmine oksjon on 30. mail. Puna sõnutsi tuleb Peetri häärber müüa maha hobusekasvanduse riigimaksete võlgnevuste katmiseks.

Puna hinnangul oleks olnud vaja Peetri häärberisse investeerida vähemalt 3 miljonit krooni, et oleks saanud välja ehitada hotelli, kus võiks korraga majutada bussitäie turiste. «Seda raha aga ei ole kuskilt võtta,» lausus ta.

Puna sõnutsi ei ole uuel omanikul kohustust võtta Peetri häärber kasutusele hotellina. Seda võib kasutada ka elumaja, suvila või puhkebaasina, lausus ta.

Heimtali hobusekasvanduse tegevusalad on trakeeni tõugu hobuste aretus ja kasvatamine, veisekasvatus, piima tootmine, turism, hobusekasvatuse teenused, näiteks ratsutamine ja veterinaarteenused, ning põlluharimine. Hobusekasvandusele kuulub neli talli ja kaks lauta, kasvanduses on praegu 101 hobust.

Hetkel kuum