28. aprill 1997 kell 22:00

Türgi sisemaa lubab seiklusrikast puhkust

Kesk-Türgis asuvad Kappadokia kiltmaad võib julgelt nimetada maailma haruldasimaks paigaks. Istanbulist on Kappadokiasse 800 km, Antalyast ca 700 km. Umbes 20 km suurusel territooriumil asuvad 4--5korruselised maa-alused linnad, tuhanded mütsikestega looduslikud püramiidid ning terve väli mäetippe. Pehmetesse kaljudesse või poolenisti nende külge ja kaljude vahele on ehitatud vildakaid ning primitiivse väljanägemisega elamuid, kus elab praegugi Türgi vaesem elanikkond. Täielikuks kontrastiks kaljuasustusele on pisut eemal paiknevad uhked hotellid koos basseinide, säravate kullatänavate ja restoranidega. Kappadokiast saab kiire, ülevaatliku ja meeldejääva pildi õhupalliekskursioonil, mis kestab kaks tundi. Looduslike püramiidide ja koobaste kõrval soovitaks külastada ka Göreme vabaõhumuuseumi, kus asub kultuse kompleks koos kaljukirikutega. Uskumatult hästi on säilinud kümne sajandi vanused freskod. Kuuma päikese käest saab peitu pugeda valgustatud kitsaste käikude ja keerdtreppidega maa-alustesse linnadesse. Kirjude vaipadega vooderdatud kohvikutes pakutakse kohalikke suupisteid, veine, türgi kohvi. Hinnad on soodsad. Meelelahutust jätkub igale maitsele alates türgipäraste toitudega vabaõhurestoranidest, veini- ja õllekeldritest kuni diskoteekideni. Kohalike elanike meelistegevuseks on äritsemine ja selle juurde kuuluv hindade üle kauplemine.Turuplatsil kehtib tugevama hääle seadus. Hinnasüsteem on äärmiselt paindlik ja nii ei või iial teada, kas ost oli soodne. Ostutehingud sooritatakse tavaliselt teetassi taga maailmaasju arutades.

Türgi kümnekonnasse kuurorti saab sõita enamiku Soome reisikorraldajate vahendusel, kuid ka otse Tallinnast. Reisipakettide hinnad algavad ca 4000 kroonist. Sellisel juhul on tegemist madalama klassi hotelliga. Helsingist algavate lennupakettide hinnale tuleb juurde arvestada ka Soome sõidu raha.

Tallinnast otse saab Marmarisesse ja Istanbuli. Mereäärsesse kuurortlinna Marmarisesse viib Wris Toursi otselend 19. aprillist 28. juunini igal laupäeval. Paketi hinnad mahuvad vahemikku 5470--10 260 krooni. ELK Reisid sõidutavad nädalaks pealinna Istanbuli esmaspäeviti. Nimetatud paketi hind algab 4990 kroonist.

Ära ei saa unustada sedagi, et Türgi 10dollarine viisa saadakse piirilt. Nii tasub eelnevalt uurida, kas viisa sisaldub paketi hinnas.

Hetkel kuum