1. mai 1997 kell 22:00

Eesti Kindlustus paneb aktsiaid müüki

«Eesti Kindlustus täna lisakapitali aktsiate emissiooni näol ei vaja, küsimus on vaid börsi nõuete täitmises,» lausus Eesti Kindlustuse peadirektor Ivar Virkus. Börsile saamiseks peab vähemalt veerand ettevõtte aktsiatest olema vabalt võõrandatavad.

«Hoiupanga kui omaniku seisukohta on raske kommenteerida, kuid tehes piisavalt suure finantsinvesteeringu Eesti Kindlustusse soovivad nad kindlasti saada ka reaalse väärtuse oma investeeringule.»

Eesti Kindlustuse esimese kvartali tulemused olid ootuspärased -- puhaskasum 10,2 miljonit krooni moodustab ligi neljandiku aasta prognoosist. Sarnaselt teiste finantsasutustega moodustas ka Eesti Kindlustuse kasumist suur osa ehk 1/3 investeeringud väärtpaberitesse Tallinna börsil.

«Kindlustusseltsidel on piirid ette antud kindlustustehniliste reservide paigutamisel, omavahendite paigutamisel piiranguid ei ole ja selles osas oleme ka meie osalenud börsiaktsioonides,» selgitas Virkus.

Kasumi suurendamiseks tuleks Virkuse sõnul tulevikus rohkem rõhku panna elukindlustusele, mille maht koguturust on vaid seitse protsenti ning kus ka kasum on väike. Põhikasum tuleb praegu varakindlustusest, sealhulgas liikluskindlustusest.

Hetkel kuum