1. mai 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Eesti Pank on teinud otsuse taotleda Eestile rahvusvaheliselt tunnustatud krediidireiting ning alustanud selle ettevalmistamist.

Hansapanga intressitoodete osakonna juhataja Erki Raasuke ütles, et reitingu tellimine on õige otsus.

Eesti Panga finantsturgude osakonna juhataja Valdur Laid ütles, et Eestile on eeskujuks Läti reiting.

Ka Raasuke ütles, et Eesti eesmärk on saada vähemalt sama kõrge krediidireiting kui Läti BBB. Hea reitingu puhul võib oodata krooniintresside langemist, lisas ta.

Samas võib halva reitingu korral intresside liikumine olla vastupidine, ütles Raasuke. BNS

Nexti kollektsiooniassistendi Maire Milderi sõnul peetakse Nexti kaubamajale müügipindade leidmiseks läbirääkimisi kolme vanalinna müügikoha asjus. Kaubamaja tahetakse avada septembris.

Milderi sõnul vajab Next müügipinda 120--170 ruutmeetrit, mis peab asuma kindlasti vanalinnas ja eraldi majas. Investeeringud kolme pakutavasse müügipinda jäävad 0,5--2,5 mln krooni vahele.

Lõpliku otsuse müügipinna valikul teeb Briti firma Next, kellele kuulub 48 protsenti Eesti Nexti kaubamaja aktsiatest. Ülejäänud osa aktsiapakist kuulub Baltika Kaubandusgrupi ASile ja ASile Baltman Rõivas. ÄP

Pirita restorani omanik AS Pirita Rannahoone ei leidnud rendikonkursil osalenud firmade hulgast sobivat rentnikku.

Siia taheti teha näiteks pitsarestorani, meie arvates poleks see aga sobiv ning rannas ka ei toimiks, rääkis ASi Pirita Rannahoone tegevdirektor Tõnu Laarits. Tema sõnul ei hirmutanud konkursil osalejaid restorani kuni 5 mln krooni suurune investeerimisvajadus.

Laaritsa sõnutsi on Pirita Rannahoone võimeline ka ise restorani renoveerimisse investeerima, kuid ei taha tegeleda igapäevaprobleemidega.

Pirita rannahoones on väljarenditavat pinda ligi 1000 ruutmeetrit. Rendikonkursil osales üheksa firmat. Uut avalikku konkurssi AS Pirita Rannahoone enam välja ei kuuluta, vaid püüab restoranile leida rentnikku isiklikke suhteid kasutades. ÄP

Eesti Näitused ostis konkureeriva messide korraldaja Expoprojekti kaubamärgid.

Eesti Näituste arendusdirektori Siimu Loogma sõnul pole edaspidi mõttekas korraldada paralleelseid messe, näiteks järgmisel kevadel jääb ära Rebuilding ja toimub ainult Eesti Ehitab.

Eesti Näitused saavad õiguse korraldada edaspidi messe Ilumaailm, Medifar, Kleenest, Rebuilding, Instrutec ja Security. Expoprojekti osanik Eduard Saul lausus, et läbirääkimised Eesti Näituste omaniku Igor Piheliga algasid märtsis. Expoprojekti müügihinda ei nõustunud ta ütlema. ÄP

Hetkel kuum