1. mai 1997 kell 22:00

Seli pakub Tartu kesklinna kaubahalli eest 40,5 miljonit

Suuruselt järgmine pakkumus oli kinnisvarafirmalt Arco Vara, kes pakkus kõigi kaubahalli aktsiate ostuhinnaks 26 mln krooni. Tartus asuva Ristiku kaupluse põhiomanikule Nikolai Mummile kuuluv AS Ristiku NRT pakkus oli 25,3 mln krooni. Kivilinna kaubahalli, Veeriku, Saare ja Ülenurme kaupluse omanike Väino Põllumäe ja Aleg Kirsi firma AS Astri & AV pakkus 21,5 mln krooni.

Seli kinnitusel osales ta Tartu kesklinnas väga soodsal krundil asuva kaubahalli pakkumises koos kontserniga Estiko. «Rondami kanda jääks võidu korral kinnisvaraprojekt,» selgitas Seli. «Estiko hakkaks tegelema kaubandusega.»

ASi Estiko nõukogu esimehe Kalju Hellenurme sõnul tahaksid nad kaubahalli toidukaupade kaupluse liita rahvusvahelisse kaupluseketti Spar.

Kaubahalli erastamiskomisjoni esimees Malle Blumenau Tartu linnavalitsusest ütles, et lähiajal koguneb komisjon, et üle vaadata pakkujate maksetingimused ja äriplaanid. «Komisjoni otsuse võitja suhtes peab kinnitama linnavolikogu,» lisas Blumenau. «See kõik võtab aega umbes kolm nädalat.»

Linnavalitsuse otsuse järgi on kaubahalli müümisel määrav ostuhind. Võrdväärsete pakkumuste korral arvestatakse investeeringute suurust, äriplaani ja ostuhinna tasumise kiirust.

Kaubahalli tutvustava paketi võttis välja umbes paarkümmend firmat. Kinnisvarafirmad hindasid objekti väärtuseks 20--40 miljonit krooni.

Arco Vara juhatuse esimehe Arti Arakase sõnul ei saa ta Atterosti pakkumust tõsiseks pidada. «Juba meie oma oli viimase ääre peal,» rääkis Arakas. «Atterosti pakutud raha eest võiks Stockmanni-laadse kaubamaja ehitada.»

Ka Ristiku NRT juhatuse esimehe Nikolai Mummi ütlusel on Atterost end lõhki pakkunud. «Peab oma raha olema, sest laenuprotsent sööb kasumi ära,» lisas ta.

Seli sõnul pole Atterosti pakkumus suur. «Püüdku midagi kesklinna ehitada, siis näevad, kas on kallis,» rääkis Seli. Pealegi sõltub kõik sellest, kes milliseid ressursse kasutab, lisas ta.

ASi Kesklinna Kaubahall aktsiakapital on 5,8 mln kr. Kaubahalli mullune käive oli 96,2 mln kr ja puhaskasum 2,3 mln kr. Kaubahallis töötab 160 inimest. Kahekorruselises hoones on 6200 m² üld- ja 2143 m² müügipinda.

Hetkel kuum