5. mai 1997 kell 22:00

Siseturismi hetkeseis: Otepää

- turisti poolt kulutatav summa päevas: ca- 600 kr

- turisti kulutuste arenguruum: ca- 800--1000 kr

- raha kulutamise võimalused: toit, majutus, suveniirid, teenused (paadilaenutus, ratsutamine, rattalaenutus jne, kevadeks temaatilised särgid), saun

- võimalik turismialane investeering: lõpetada Eesti olümpia õppetreeningukeskus (ujula, jõusaal, saunad, riietusruumid jne), 90 meetri hüppemägi

Meid peaksid turistid teadma eelkõige sportimise võimaluste kaudu. Paljude järvede juures renditakse paate ja vesijalgrattaid. Laenutatakse mägijalgrattaid, rajad on korralikud. Mitmes kohas saab ratsutada.

On kaks ööklubi: Otepää Night Club ja Help. Pubidest on enam soositud Hermanni ja iiri pubi, kus mängib õhtuti tihti ansambel või üksikesineja. Ka majutusvõimalusi on igale rahakotile ja nõudlusele, alates äsja avatud korralikust Karupesa hotellist matkamajadeni.

Mai lõpus avatakse linnavalitsuse saalis salong, kuhu tuleb korralik kontsertklaver. Pühajärve laululaval peaks suvel igal nädalavahetusel midagi toimuma.

Tänaseni on meie klient olnud suures osas Eestist või kaugemalt Euroopast. Teeme tõsist tööd ka ida suunas, et tuua siia tagasi Moskva ja Peterburi puhkaja. Tänavu suveks on Venemaa suusakoondis juba kohad broneerinud. Spordisuvi peakski kulmineeruma 16. augustil rahvusvahelise võistlusega Suve Rull, kuhu peaks tulema suur osa maailma suusaparemikust.

- turisti kulutatav summa päevas: alates 300 kr

- turisti kulutuste arenguruum: alates 500 kr

- raha kulutamise võimalused: toit, ööbimine (100--150 kr), paadi- või rattarent, ööklubid, suveniirid Kunstikeldrist ja käsitöökauplustest

- võimalik turismialane investeering: korrastada Hobusemäe vaatetorn ja suunaviidad

Juba praegu korraldatakse Otepää ümb-ruses kanuumatku, aastaringselt tegutseb neli ratsaturismitalu ning mai algusest saab mägijalgrattaid laenutada nii Väiksel Munamäel kui Otepääl Elmo rattapoest. Samuti alustab tööd paadilaenutus. Ka tenniseväljakutest ei tule puudust.

Eestlastele meeldib veeta Otepää kandis nädalalõppu, sest majutusvõimalusi on rikkalikult. Neist omanäolisemad on Leigo talu ja Mesilinnu Saloon. Viimane meenutab antiigimuuseumi. Leigo talus on ka üks väheseid selle kandi suitsusaunu. Toitlustamine pole Otepääl just odav. Restorane on kaks, populaarsemad on aga Hermanni pubi ja pitsabaar. Köie ja Mareti baaris serveeritakse roogi omapäraselt. Kolga orus asuv iiri pubi on nõudlikumale kliendile. Seal valmistab toitu iiri kokk.

Kuigi Otepääl toimub ka kultuurisündmusi, on spordiüritused ja -teenused rohkem teada. Sel suvel peaks korda saama Otepää looduspargi metsarajad, mis lisavad aktiivseid lõõgastumisvõimalusi. Pühajärve hotellis on minigolfirada.

Hetkel kuum