5. mai 1997 kell 22:00

Tartus jääb tegutsema ainult üks Fordi diiler

Tartus saab Fordi keskuse nimeks Jõe autokeskus. Svensson ütles, et autokeskuses hakkavad tööle põhimõtteliselt samad inimesed, kes töötasid seni Satwos.

OY Ford AB otsustas Belesta-E kasuks eelkõige seetõttu, et koostöö Belesta ettevõtetega on kestnud mitu aastat. Enamik Belesta-E aktsiaid kuulub Tallinnas tegutsevale ASile Belesta.

ASi Satwo juht Sven Simson ütles, et kuna Satwol on tekkinud tõsised finantsprobleemid, ei saa firma enam rahuldavalt oma ülesandeid täita. Ta lisas, et juba 1995. aasta majandustulemused olid Satwol sellised, mis kriitikat ei kannata.

Simsoni väitel sattus Satwo raskustesse juhtimisprobleemide tõttu. Tema sõnul on praegu veel lahtine, mis saab firmast edasi. «Põhiline on leida õige viis Satwo likvideerimiseks,» lisas ta.

Jõe autokeskuse hoone kuulub praegu Belesta-E-le ja firma on rentinud ka Satwo ülejäänud vara.

Satwo autosalongis seni müügil olnud sõidukid kuulusid liisingufirmadele, kellega Belesta-E peab läbirääkimisi, et autod ära osta. «Kui kokkulepet ei saavutata, müüvad liisingufirmad ise autod maha,» sõnas Simson.

Hasse Svenssoni sõnul esindavad Tallinnas Fordi AS Belesta, Ülemiste Autoteeninduse AS ja peamiselt kaubikute müügiga tegelev Iru autokeskus.

Ta lisas, et Ford soovib lähiajal peatähelepanu pöörata autode tehnohoolde arendamisele ja laiendamisele Eestis.

Svensson ütles, et OY Ford AB juhtkond on seisukohal, et Eestis suudavad Fordi müüki organiseerida ja tehnilist hooldust edukalt korraldada kaks diilerit.

Hetkel kuum