8. mai 1997 kell 22:00

EMEXile kuus pakkumust

EMEXi enamusaktsiate erastamiseks esitasid erastamisagentuurile pakkumuse HKS GmbH Handelsgesellschaft, OÜ Neotrust, AS Amalard, OÜ Transkorp, AS Nelimet ja Kuusakoski Oy. Erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet ütles, et kuus EMEXi aktsiate erastamise pakkumust on väga hea tulemus, et teist erastamise etappi saaks alustada kahe-kolme parema pakkumusega. «Esialgse analüüsi alusel tundub, et kuue hulgas on küllalt tõsiseid tegijaid,» märkis Sarnet.

EMEXi peadirektor Toomas Keridon ütles eile uudisteagentuurile BNS, et Kuusakoski Oy on suur Soome metallitöötleja, Saksa metallikaubandusfirma HKS GmbH Handelsgesellschaft on EMEXi pikaajaline koostööpartner. AS Nelimet on aga Keridoni sõnul EMEXi juhtkonna moodustatud firma. Ülejäänud kolme pakkumust ei osanud Keridon kommenteerida.

Keridon hindas oma firma võimalusi erastamiskonkursil heaks.

Erastamisagentuuri nõukogu langetab hiljemalt 6. juunil otsuse, millised pakkujad kutsutakse osalema EMEXi erastamise teises etapis. Väino Sarnet ütles, et tõenäoliselt langetatakse otsus varem. EMEXi erastamise küsimus peaks kuuluma 21. mail toimuva erastamisagentuuri nõukogu istungi päevakorda.

ASi EMEX mullune käive oli 301 mln ja kasum 20,1 mln krooni. Riigile kuulub praegu 95% EMEXi aktsiatest. Pärast seda, kui EMEXile on leitud tuumikinvestor, pannakse 44% ettevõtte vähemusaktsiaid avalikku müüki. «Selle kohta pole veel agentuuri nõukogu lõplikku otsust, kuid erastamisprogrammi järgi on avalik müük ette nähtud,» lisas Sarnet.

Hetkel kuum