8. mai 1997 kell 22:00

Rannila Profiil ehitab 50mln maksumusega tehase

Juuli lõpus täielikult valmiv tehas on Rannila Profiili marketingijuhi Uku Randmaa sõnul praegu Pärnu suuremaid ehitusobjekte. Ehitusfirma Koger & Sumberg Pärnu ehitatava hoone põrandapind on 8000 ruutmeetrit ja maht 70 000 kuupmeetrit.

Randmaa sõnul on firma müügimaht tegevuse algusest 1992. aasta suvel sedavõrd kasvanud, et senised, 2500 ruutmeetril asuvad tootmisruumid on jäänud väikeseks ja saavad uue kompleksi valmimise järel laoruumideks.

Rannila Profiili juhataja Tarmo Kallasti ütlusel laiendab firma tootmist oma emafirmalt, Soome terasekontsernilt Rautaruukki OY saadud krediidi ja omavahendite arvel. Viie aastaga peaks investeeringud end ära tasuma, prognoosis Kallast.

Kuna Pärnu pole täielikult turismilinn, vaid peab kindlasti arendama ka tööstust, on Rannila uus tehas linnale äärmiselt tervitatav, lausus Pärnu linna arenguameti juhataja Toomas Kuuda. Ta lisas, et konkreetseid samme tööstusettevõtete ligimeelitamiseks pole linn seni astunud, kuna veel paar aastat on linnal raha vaid aukude lappimiseks ja hädapäraste tööde tegemiseks.

Pärnu linna eelarve on sel aastal 182 mln krooni, mille kulutamisel on prioriteedid haridus ja sotsiaalvaldkond.

Pärnu teine suurettevõte on suuski, kiudplaate ja mööblit tootev AS Viisnurk, kes investeeris mullu 22,7 mln ja kavatseb tänavu investeerida 5 mln krooni.

Suurematest ehitusobjektidest alustas Pärnus lähipäevil tööd Port Arturi kaubakeskus, mille ehitus läks maksma ligi 50 mln krooni.

Omaniku Rautaruukki strateegia kohaselt turustab Rannila Profiil oma toodangut Lätis, Leedus, Valgevenes, Ukrainas, vähemal määral teistes SRÜ riikides.

Ettevõtte mullusest käibest andis eksport 56 protsenti, seal hulgas tarniti ligi veerand kogutoodangust SRÜ maadesse. Tarmo Kallasti ütlusel loodab firma tulevikus suurimat käibekasvu just Valgevenest ja Ukrainast.

Uus tehas peaks Randmaa sõnul katma järgmise paari aasta vajadused Rannila tururegioonis.

Eestis on firma toodangu põhilised ostjad ehitusfirmad, eraehitajatele läheb kolmandik toodangust.

Katusekive tootva ASi Eststein kommertsdirektori Kalle Aro ütlusel on Rannila Profiil katusematerjalide osas üks nende põhikonkurente. «Nende uus tsehh on mõeldud peamiselt ekspordi toetamiseks. Meie müüme oma toodangut rohkem Eestis,» ütles ta.

Rannila Profiili seina- ja katusekattematerjalidega on muu hulgas kaetud Tallinna elektroonikatehase Elcoteq hoone ja Tallinna sadama D-terminaal.

Rannila mullune käive oli 249,2 mln ja kasum 14 mln krooni, mille firma investeeris tootmise arendamisse.

Hetkel kuum