12. mai 1997 kell 22:00

Fakto aktsiate emissioon läks korda

Rahumaa rääkis, et emissiooni käigus müüdi 444 588 uut aktsiat, mille tagajärjel suureneb Fakto aktsiakapital 14,7 mln kroonini.

Rahumaa ütlusel on tal praegu raske täpselt öelda, mitu korda aktsiad üle märgiti. Kindlasti ei olnud see ka 30 korda, lisas ta. Rahumaa ütlusel märkisid üle poole aktsiaid ära välisinvestorid.

Emisiooni käigus lisandunud lõplik aktsiate omanike ring selgub Rahumaa sõnul reedel, mil on viimane tähtaeg märgitud aktsiate eest tasumiseks.

Rahumaa rääkis, et sellel aastal on ilmselt oodata ka teiste automüüjate aktsiaemissioone. Keda ta täpselt silmas peab, Rahumaa ei soovinud täpsustada.

Praegu on Nissanil Eestis viis müügiesindust ning kaks teenindus- ja müügiesindust. Emissiooni käigus laekunud kapitaliga soovitakse Eestisse rajada uus müügi- ja teeninduskeskus.

Vilniusesse on kavas Fakto juhatuse esimehe Leho Siimseni sõnul rajada korralik, kuid võimalikult väike esindus. Lätis on Nissanil juba esindus olemas.

Peale selle on Faktol plaanis refinantseerida laen, mille firma võttis Tallinnas Osmusaare teel asuva maja ehitamiseks.

Fakto kavatseb oma aktsiad noteerida Tallinna börsi lisanimekirjas. Leho Siimsen ütles, et praeguseks on börs nende avalduse juba ka rahuldanud.

Mercedes-Benzi sõidukite importija, ASi Silberauto juhatuse esimees Arno Sillat on Fakto võimalikku börsileminekut kommenteerinud kui positiivset sammu.

Ta on öelnud, et kui börsile on läinud ka väiksema käibega firmad, siis miks ei võiks seda teha ka Fakto.

Hetkel kuum