13. mai 1997 kell 22:00

Saarlased korraldavad laevaliiklust Pirital

Saaremaa Laevakompanii kohustub ühe hooaja eest linnale tasuma sümboolset renti 3000 krooni, lausus Pirita linnaosa valitsuse vanema asetäitja Enno Tamm.

Tema sõnul sõlmiti rendileping ehk laevanduse terminites prahtimisleping Saaremaa Laevakompaniiga viieks aastaks koos kohustusega hoida käigus laevaliinid Tallinna linnahalli, Pirita ning Aegna saare vahel.

ASi Saaremaa Laevakompanii peadirektor Tõnis Rihvk märkis pärast lepingu allkirjastamist, et vähemalt esimesel kolmel aastal laevade opereerimisest rahalist tulu ei loodeta. Pigem on see laevanduskompaniile uus kogemus, lausus ta.

Ajal, mil allkirjastati prahtimislepingut, murdsid vargad sisse Tõnis Rihvki autosse Audi 100, mis seisis Pirita linnaosa valitsuse ees ning viisid pärast aknaklaasi purustamist kaasa üht-teist väärtuslikku, muu seas ka ASi Saaremaa Laevakompanii pitsati ning hulgaliselt peadirektori visiitkaarte.

Peale ASi Saaremaa Laevakompanii osales operaatorfirma leidmise konkursil veel kuus ettevõtet, millest tugevaim konkurent saarlastele oli Multi Ehituse AS, kuid kelle miinuseks oli laevandusalase kogemuse puudumine.

Saarlased esitavad laevade sõidugraafiku linnaosale kinnitamiseks veel sellel nädalal.

Hetkel kuum