26. mai 1997 kell 22:00

Marati eelisaktsia pealt 5 kr dividende

Dividendid maksame eelmiste perioodide jaotamata kasumist, teatas KND Marati juhataja Guido Viik. Marati eelisaktsiaid on u 6000, seega maksab firma dividendidena välja 30 000 kr. Marati eelmiste aastate jaotamata kasum kokku on 52,7 mln kr.

KND Marat Grupi mullune müügikäive oli 155 mln krooni ja majandustegevuse kasum 1,1 mln krooni. Erakorraliste kuludena kannab Marat maha 4,7 mln krooni, mistõttu on vabriku eelmise aasta tulemus 4,2 mln kroonine kahjum. «Otsustasime loobuda maksejõuetust saksa partnerist,» selgitas Viik.

Alates 1992. aastast vahendas Marati tooteid Saksamaale usaldusühing Walter Bitzer KG, kus Marati osalus on 50%. Marati sissemakse veerand miljonit Saksa marka (2 mln kr -- toim.) tehti kaupades, Walter Bitzer on jätnud maksmata ka hiljem saadetud kauba eest. Viigi sõnul on Marat alustanud Lõuna-Saksamaal Stuttgardi lähedal pankrotimenetlust Walter Bitzeri vastu. «Firma näitas meile kasumit, aga vedas alt,» sõnas Viik.

Tõenäosust Saksamaalt kohtu abil midagi tagasi saada ei osanud Viik hinnata. «Täna püsime Saksa turul nii kindlalt, et nende kaotus ei tähenda midagi,» ütles Viik. «Aga tol ajal oli see ainus võimalus sinna müüa.»

Selle aasta prognoosi Viik numbrites avaldada ei soovinud. «Praegu oleme kasumis,» sõnas ta. Viigi sõnul on mullusega võrreldes kasvanud ka Marati müügikäive.

KND Marati aktsiakapital on 2,4 mln krooni, mis jaguneb 6000 eelisaktsia ja 18 000 lihtaktsia vahel. Eelmise aasta lõpul oli Maratil 2061 aktsionäri. Suurima osalusega aktsionär on KND Marati endine direktor Ants Kapral, kellele kuulub 5,4% aktsiakapitalist. 50,9% aktsiakapitalist kuulub 25 isikule, kellest 19 on KND Marati asutajaliikmed.

Hetkel kuum