27. mai 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Euroopa ametühingud kavatsevad täna korraldada kogu kontinenti haarava protestipäeva avaldamaks valitsustele survet, et paralleelselt rahaliiduga loodaks ka sotsiaalne Euroopa.

Brüsselis asuv Euroopa ametühingute konföderatsioon (ETUC) ütles, et on välja kuulutanud Euroopa protestipäeva tööhõive toetuseks. Protestiaktsioonid leiavad aset enam kui 20 riigis Belgiast Bulgaariani. REUTER-ETA

Ameerika popstaar Michael Jackson saabus kahepäevasele visiidile Varssavisse, kuhu ta tahab ehitada Disneylandi-laadse lõbustuspargi.

Poola televisiooni teatel otsib Jackson oma lõbustuspargi tarvis suuremat maatükki. Projekt läheb maksma üle 100 miljoni dollari, ütles välisinvesteeringute agentuuri esimees Waldemar Dabrowski.

Jacksoni kahepäevane visiit on ärireis, mille vältel on kavas mitmesuguseid konkreetseid tehinguid sõlmida. REUTER-BNS

Läti rahandusminister Roberts Zile ütles, et aastainflatsioon riigis on kiirem kui Läti Panga president Einars Rep?e ennustatud üheksa protsenti.

«See prognoos on minu arvates liialt optimistlik,» ütles Zile. Võimalikke inflatsiooni õhutavate teguritena nimetas Zile juulis jõustuvat aktsiisitõusu, mis peaks suurendama inflatsioonisurvet.

Märtsis mõõdeti Läti aastainflatsiooniks 8,7%. AP-BNS

Philips Electronics NV teatas eile, et on otsustanud 160 miljoni kuldna eest müüa oma 25% osaluse Taani firmas Bang & Olufsen A/S.

Philips ja B & O ütlesid, et paranenud tulemused viimastel aastatel on võimaldanud B & O-l oma osalus tagasi osta ja saada oma audio- ja videotütarettevõtte ainuomanikuks. REUTER-ETA

Hiinast võib saada aastal 2020 maailma suurim tööstusriik, mis valmistab umbes poole arenenud riikide kogutoodangust, näitab majandusliku koostöö ja arengu organisatsiooni (OECD) uurimus.

Aastal 2020 võib Hiinast, Venemaalt, Indiast, Indoneesiast ja Brasiiliast tulla enam kui kolmandik maailma kogutoodangust.

OECD väidab, et kui riigid jätkavad reforme ja liberaliseerivad rahvusvahelist kaubandust ning finantstegevust, võib Euroopa tööpuuduse tase aastaks 2020 ca viie protsendini langeda. FT-ETA

Hetkel kuum