• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Ettevõtjad on seisukohal, et valdade kaupa tulumaksuvabastuse kehtestamine ei ole otstarbekas ei regionaalpoliitiliselt ega maksupoliitiliselt, ütles kaubandus-tööstuskoja peadirektor Toomas Tamsar.
  Tamsar ja kaubandustööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman kohtusid reedel peaminister Mart Siimanni ja tema nõunike Heido Vitsuri ja Ardo Hanssoniga.
  Tamsari sõnul on ettevõtjad endiselt seisukohal, et tulumaksust tuleks vabastada kogu taasinvesteeritud kasum. Kui see pole võimalik, võiks tulumaksuvabad olla kõik investeeringud, mis tehakse väljapoole Eesti suurlinnu, jõuti kompromissini.
  Peaministri nõuniku Ardo Hanssoni sõnul ei vabastataks taasinvesteeritud kasumit tulumaksust vaid 3--4 suuremas Eesti linnas.
  Tamsari sõnul lubas peaminister tegelda ka välismaalastele Eestis elamis- ja töölubade küsimusega. See on üks meie rahvusvahelist arengut pärssiv töölõik, ütles ta.
  Kohtumisel puudutati ka kaitsetolle. Ettevõtjate esindajad nentisid, et nad ei ole tollitariifide seaduse vastu, kuid leiavad, et tariifide kehtestamine ei tohiks olla väga lihtne. Meie näeks, et valitsus teeb parlamendile ettepanekud ja parlament siis kas kinnitab või ei kinnita need, lausus Tamsar. ÄP
  ASi Klementi nõukogu otsustas neljapäeval asutada oma projektide elluviimiseks kolm uut tütarettevõtet, ütles ettevõtte tegevdirektor Madis Võõras.
  Nõukogu otsustas moodustada Vasalemma tootmisjaoskonna baasil iseseisva tütarettevõtte OÜ Deodora, mis kuulub täielikult Klementile.
  ASi Klementi hoonete ja territooriumi haldamiseks ning kinnisvaraprojektide juhtimiseks asutab ettevõte OÜ Klementi Kinnisvara.
  Tallinnas Kadaka tee 79 asuva ärihoone ehituse lõpetamiseks ja hoone haldamiseks moodustab Klementi tütarettevõtte AS Klementi Ärikeskus. BNS
  Tallinna Pank sai reedel kätte välismaa rahaturgudelt võetud 400 miljoni krooni suuruse sündikaatlaenu.
  «Sündikaatlaenust läheb osa varem võetud kõrgema intressiga laenude refinantseerimiseks, ülejäänud laenuportfelli ja intressi teenivatesse aktivatesse. Et mitte võtta Eesti turul liiga suurt riski, investeerib pank laenuraha ka välismaale,» ütles Tallinna Panga finantsturgude direktor Martti Siimann. BNS
  Hoiupanga võlakirjaemissiooni madal kupoonintress on spetsialistide hinnangul tingitud positiivsetest uudistest Eesti riigireitingu kohta.
  «Hoiupangale oli suureks plussiks see, et samal ajal võlakirjaemissiooni planeerimisega levisid turgudel uudised, et Eesti on tellinud ametliku riigireitingu,» ütles Tallinna Panga finantsturgude direktor Martti Siimann.
  Et rahvusvaheliste laenude intressid nii kiiresti langema hakkavad, tuli üllatusena, märkis Siimann. BNS
  Tallinna linnavalitsus tahab suurendada omandireformi reservfondi 1997. aasta eelarvet seniselt 7,3 miljonilt 15 miljonile kroonile.
  Linnavalitsus esitas reedel volikogule eelnõu, mille järgi peab muutma fondi selle aasta eelarvet, kuna raha on kogunenud enam kui planeeritud, ütles abilinnapea Ants Leemets.
  «Raha on kulutatud küll otstarbekalt, aga fondi eelarve oli ekslikult planeeritud,» tõdes Leemets. Ta tunnistas, et vale planeerimine oli linnavalitsuse viga ja avaldas lootust, et volikogu kiidab eelarve muutmise ettepaneku heaks.
  Tallinna selle aasta eelarve on 2,1 mld krooni. BNS
  Hiiu maakohus kuulutas kolmapäeval välja Hiiumaal Käinas hotellina tegutseva ASi Liilia pankroti ja kinnitas pankrotihalduri.
  Ajutine pankrotihaldur Tiina Mitt ütles, et kohus kuulutas ASi Liilia pankroti välja Hoiupanga pankrotiavalduse põhjal.
  Hoiupank, kellele on panditud ka ASi Liilia käsutuses olev hotellihoone, on ühtlasi ka ettevõtte suurim võlausaldaja 2,88 miljoni krooniga. Enam kui 80 000 krooniga on AS Liilia võlausaldajaks energiamüük.
  Mitt tõdes, et kuna ettevõttel peaaegu puudub raamatupidamisarvestus, on raske hinnata ka maksuameti võlanõude suurust. «Väike see olla ei saa,» sõnas Mitt.
  Võlanõuete summat hindas haldur 3,5 miljonile kroonile. BNS
  Eesti tarbijateühistute keskühistu (ETK) valis reedel toimunud peakoosolekul ühistu uueks juhatuse esimeheks Uno Koppelmaa.
  Peakoosolek valis ka ETK neljaliikmelise juhatuse ülejäänud liikmed ja ETK nõukokku kuus uut liiget, teatas ETK pressiesindaja.
  ETK nõukogu on 12-liikmeline, nendest neli vahetuvad rotatsiooni korras igal aastal.
  Samuti kinnitas peakoosolek ETK mulluse aastaruande ja tegi mõned muudatused ühistu põhikirjas. BNS
  Euroopa Liidu (EL) temaatika laiemaks kajastamiseks ajakirjanduses võib valitsus hakata meediaväljaannetelt ostma eetriaega ja leheruumi.
  Peaminister Mart Siimann ütles reedel Eesti Raadios esinedes, et tulevikus korraldatakse kirjutiste ja saadete edastamiseks kindlasti konkurss.
  Peaministri pressinõunik ütles, et euroreklaam makstakse kinni Phare programmi rahaga, mitte maksumaksja taskust. BNS
  Teisipäeval võib valitsus esmakordselt arutada peaministri majandusnõuniku Ardo Hanssoni juhitud komisjoni väljatöötatud sotsiaalkindlustuse mudeli põhimõtteid.
  Hansson ütles reedel, et sotsiaalkindlustuse mudel põhineb üldjoontes kolmepoolsetel läbirääkimistel saavutatud kokkuleppel.
  Nädalavahetusel silub komisjon Hanssoni sõnul veel kontseptsiooni detaile, ent esitab selle valmis kujul esmaspäeval valitsusele, et see saaks mudeliga tutvuda teisipäevasel istungil. BNS
  Rahandusministeerium peab pärast luhtunud konkurssi võimalikuks uue konkursi korraldamist väärtpaberiinspektsiooni peadirektori ametikoha täitmiseks.
  Rahandusministeeriumi kantsleri Agu Lellepi sõnul on peadirektori ametikoha täitmine võimalik ka inspektsiooni sisemise edutamise korras.
  «Ma ei ole kindel, kas juriidiliselt oleks korrektne panna kedagi ajutiselt peadirektori kohusetäitjaks,» sõnas Lellep kolmandat valikuvõimalust kommenteerides.
  «Kindel on see, et me ei lase esitatud tingimusi nõrgemaks,» ütles Lellep.
  Lellepi sõnul selgub võimalik väärtpaberiinspektsiooni peadirektori ametikoha täitmise viis esmaspäeval arutlusel rahandusministriga. BNS
  Sel nädalal alustab tegevust Kuku-raadio uus saatejaam, mis on paigaldatud Väike-Munamäele. Nuustaku Kukuks ristitud saatja edastab Kuku-raadio ja selle Tartu stuudio programme, mis on nüüd kuulatavad ka 30 kilomeetri raadiuses Otepää ümbruses.
  «Otepääl polnud seni peale riigiraadio kuulda ühtegi erakapitalile kuuluvat uudisteraadiot,» põhjendas saatja ülespanekut Tartu Kuku direktor Jaan Habicht. Tema sõnul hakatakse Kuku-raadios edaspidi tegema rohkesti otselülitusi Otepäält ja selle ümbrusest, sest nii suvel kui talvel korraldatakse seal palju laiemat huvi pakkuvaid üritusi ning spordivõistlusi. ÄP
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Ivo Suursoo: sektoriaalsed langused on paratamatud, aga nendega oleme ju harjunud
Kui riik suudab Euroopa Liidu taastefondi rahad sügiseks majandusse tuua, siis pigem jääb majanduskasv plussi, kirjutab IT-ettevõtja Ivo Suursoo vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Kui riik suudab Euroopa Liidu taastefondi rahad sügiseks majandusse tuua, siis pigem jääb majanduskasv plussi, kirjutab IT-ettevõtja Ivo Suursoo vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Paljusid hullutanud investeering tegi rikkaks vaid ühe mehe
1990ndate lõpus, kui Eesti punaimpeeriumis veedetud aastatest alles taastus, käis üle USA üks ajaloo veidramaid buume Hollandi omaaegse tulbisibulamaania järel: Beanie Babiese buum.
1990ndate lõpus, kui Eesti punaimpeeriumis veedetud aastatest alles taastus, käis üle USA üks ajaloo veidramaid buume Hollandi omaaegse tulbisibulamaania järel: Beanie Babiese buum.
Parim juht Madis Toomsalu ei seadnud LHVsse minnes karjäärirada ette
„Parim juht 2022“ tiitili pälvis LHV Grupi juht Madis Toomsalu. Ta on rääkinud juhiks saamisest ja olemisest Äripäeva raadios, ent ka tema kollegid võtsid vaevaks parimat juhti kiita.
„Parim juht 2022“ tiitili pälvis LHV Grupi juht Madis Toomsalu. Ta on rääkinud juhiks saamisest ja olemisest Äripäeva raadios, ent ka tema kollegid võtsid vaevaks parimat juhti kiita.
Raadiohitid: hinnatõususest ja investeerimisest
Äripäeva raadionädala kuulatavaimad saated rääkisid harjumuspäraselt investeerimisest ja sekka ka makromajanduslikest trendidest. Esiplaanil olid ka kiirest hinnatõusust rääkivad saated.
Äripäeva raadionädala kuulatavaimad saated rääkisid harjumuspäraselt investeerimisest ja sekka ka makromajanduslikest trendidest. Esiplaanil olid ka kiirest hinnatõusust rääkivad saated.
Soome rublades ei maksa, firmad panevad ennast gaasikatkestuseks valmis
Soomes usutakse, et Venemaa keerab gaasikraani sel nädalal kinni, kuna nad rublades ei maksa selle eest, mistõttu tõusevad hinnad ja ettevõtted peavad tegevuse ümber korraldama.
Soomes usutakse, et Venemaa keerab gaasikraani sel nädalal kinni, kuna nad rublades ei maksa selle eest, mistõttu tõusevad hinnad ja ettevõtted peavad tegevuse ümber korraldama.

Küpsised

Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.

Loe lähemalt meie Privaatsus - ja Küpsisepoliitikast.