5. juuni 1997 kell 22:00

Kapital -- tõtlikule inimesele sobiv

Kuna Tallinna panga hoones asuv restoran Kapital avati äsja, viibib ehitusfirma FCM peadirektor Maido Kiviorg selles rahvarohkes tillukeses kohas esmakordselt.

Eksklusiivseks lõunaks pole koht muidugi mõeldud, kuid kiireks soliidseks lõunaks tasub vaid nelja avatud boksiga Kapitalist läbi astuda. Laud tasuks kindlasti broneerida, kui ei nõustuta restorani kõrval oleva kiirsöögikohaga.

Esmalt paelub tähelepanu kujundus: mahedate toonide taustal mõjuvad pehmed ja mugavad mererohelise varjundiga diivanid ergastavalt ja õdusalt. Kas ka planeeritud 8 inimest ühe laua taga enda õdusalt tunnevad? Ruumi kipub väheks jääma.

Kapitali teenindust iseloomustab külalise meelest väljapeetus, tagasihoidlik osavõtlikkus ja mõõdukas teeninduskiirus. Menüü on stiilselt lakoonilise kujunduse ja mitmekesise sisuga. Silma jääb supivalik ja kalaroogade suhteline rohkus. Lehekülje jagu on külmi eelroogi, samapalju ka kuumi eelroogi.

Joogikaart on Maido Kivioru arvates samuti rikkalik. Nii õllede kui veinide osas leidub erinevat tüüpi toitude juurde sobiv nii kvaliteet- kui reaveinide hulgast.

Valime hoopis väikse Saku Originaali (pudel 16 kr). Siinjuures juhtus Maido Kivioru jaoks ainus apsakas teeninduses: ehk oleks viisakam olnud õlu serveerida spetsiaalsest klaasist ja pudelit lauale jätmata, kuna see ei haaku lauakujundusega.

Eelroaks tuuakse mehele tomati-mozzarella salat (38 kr), mis on tema arvates eelroa jaoks sobiva suurusega. Kohevatele salatilehtedele rohke sibulaga kenasti kujundatud salat on õnnestunult, st mitte eriti vürtsikaks maitsestatud.

Põhiroaks valib Kiviorg praetud kalavaliku sidruni-pähklivõiga (98 kr). Külalisele meeldib, et valik sisaldab restoranile tüüpilise lõhe kõrval haugi ja särje fileed. Maitse reedab, et kala pole hoitud pikka aega külmas. Ta on rahul, et sidruni pigistamiseks on taldrikul vastavad tangid ning et taldrikud on kuumutatud. Minu valik langes juustu ja purustatud puuviljakastmega kanarinnale (104 kr). Kanarind oli mahlane ja mahedalt maitsestatud. Portsjon mõõdukas, mitte liiga suur. Kahjuks puudub menüüs prae lisandite valik, mida tuleb kelnerilt spetsiaalselt küsida. Magustoidu asemel otsustasime tee (10 kr) ja cappuccino (13 kr) kasuks.

- toiduvalik: 7 punkti

- joogivalik: 9 punkti

- teenindus: 8 punkti

- kiirus: 9 punkti

- puhtus: 7 punkti

- sisekujundus: 8 punkti

Hetkel kuum