10. juuni 1997 kell 22:00

Exact püüab hiilata kvaliteetteenindusega

«Tegeleme ainult suurfirmadega ja tööd on nii palju, et valime kliente,» iseloomustab Helmese turundusjuht Kairo Alloja Eesti mõistes suurfirmadele mõeldud Hollandi päritolu majandustarkvara Exact ja lisab, et pigem müüakse vähem litsentse ja pakutakse paremat teenindust. Teeninduse kvaliteediga püütaksegi Alloja sõnul edestada Eestis tugevalt kanda kinnitanud Skandinaavia algupära Scalat.

Nii nagu paljudel teistel suure süsteemi tarkvaratootjatel on ka Exactil raske hoovõtt Windowsi keskkonda üleminekul. Win-versioon on küll olemas, kuid Eestis teda esialgu veel müügil pole.

Exacti juurutamiseks kulub spetsialistide hinnangul aasta ringis aega.

Mulgi Meier käivitas esmajuurutusena Eestis Exacti 1996. a alguses. Töö teostaja: AS Helmes Arvutivõrgud.

Exact on hea suurfirma süsteem. Eriti võluvaks teeb ta minu jaoks, et kasutajad, kes infot ei tekita, vaid tahavad tulemusi teada, võivad ise Excelis jälgida ja luua nõustaja abil müügitulemuste analüüse, võlgnevusi ja bilansse. Eestikeelne kasutajaliides,arvestamine ka täpitähti kasutava maaga, pidev versioonide uuendamine, tugev logistika, mitme riigi kogemused tagavad Exacti edu.

Eesti on väike, et panna Exacti koostama pangaühenduste moodulit Eesti jaoks. Eestis pole Win-versiooni.--

Juhi vaatevinklist on oluline mistahes juhile vajalike andmete lihtne kättesaadavus nii aruande vormis kui ka graafiliselt. Paindlik valuutakäsitlus ja hea logistikasüsteem.

Mõned operatsioonid võivad tunduda esialgu keerulised, sest tegemist on suure süsteemiga ja toimingud, mis on loomulikud suurte ettevõtete puhul, tunduvad väiksematele ettevõtetele ülearused.

Ratioma-R müüb konkureerivat, kuid Eestis veel vähe tuntud Ameerika toodet Platinum.

Exactil on rikkalik ja hästi väljaarendatud funktsionaalsus ning süsteemi konfigureerimisvõimalused. Head omadused on ka avatus, originaalne ja kasutajasõbralik menüüsüsteem. Tugev klienditoetus Hollandist.

Vananenud ja suurte süsteemide jaoks mitte just kõige sobivam andmebaasitehnoloogia, mistõttu suurte andmemahtude korral on mõned operatsioonid aeganõudvad. Exactil puudub ka rahvusvaheline Windowsi versioon.

Hetkel kuum