10. juuni 1997 kell 22:00

Riigikogu piirab reklaamimist

Pensionäride ja perede liidu esindaja Endel Eero ütles, et sotsiaalkomisjoni esimehena pooldab ta tubakareklaami keelustamist. Ta ütles, et reklaamiseaduse vastuvõtmine sõltub Isamaliidu, Reformierakonna ja Mõõdukate kokkuleppest.

«Tubakafirmad on nii rikkad, et Eesti inimesed ei suuda vastu panna. Hakkab toimuma varjatud reklaam,» ütles Anti Liiv Keskerakonnast. Reklaamiseadus tuleb vastu võtta, kinnitas ta. Arutame homme kell kaksteist, kuidas hääletada, täpsustas Liiv.

Maaerakondade esindaja, riigikogu asespiiker Ants Käärma ütles, et reklaamiseadust on vaja ja erakond on praeguse eelnõuga rahul. «Peame homme selle seaduse vastu võtma, see on liialt kaua menetluses olnud ja see valdkond on halvasti reguleeritud,» ütles ta eile.

Reformierakonna liige Andres Lipstok kinnitas, et valitsuskoalitsioon on seaduse vastuvõtmisega leppinud. «Siit tulenevalt üritaks Reformierakond reklaami regulatsiooni jätta seaduses nii liberaalseks kui võimalik. Loomulikult ei soovi me keelata tubakareklaami,» ütles Lipstok.

Reformierakond on Lipstoki sõnul seisukohal, et eraldi reklaamiseadust pole vaja. Alkoholi- ja tubakareklaam peab olema reguleeritud, kuid selleks piisab ravimiseadusest ja alkoholiaktsiisi seadusest, ütles Lipstok.

Ants Käärma ütles, et tubakareklaami keelustamisega näitab ühiskond oma suhtumist sellistesse pahedesse. «Mööname, et keelamine ei anna täisefekti,» lisas ta.

Käärma ütles eile, et maaerakonnad on mõistliku lahenduse poolt. «Võib-olla hääletame piiramise poolt. Arutame seda homme fraktsiooni koosolekul,» lisas Käärma.

Reklaamiseaduse eelnõu järgi jõustub seadus 1. jaanuaril 1998. aastal.

Hetkel kuum