12. juuni 1997 kell 22:00

Kuidas tunda ära kvaliteetse noolemängu?

Kahe poolega noolemängu sobib kaasa võtta nii automatkale kui paigaldada hoovis puule. Mäng sobib hasartsetele inimestele.

Kõige suurem noolemänguvalik on spordi- ja vaba aja kaupu müüvates kauplustes. Enamik meil müüdavaist noolemängudest on Taiwani või Hiina päritolu.

Õige märklaua raadius on ca 45 cm, kuid igapäevaseks lustimiseks sobivad igas mõõdus lauad. Materjali eripära tõttu ei tohi jätta lauda niiskuse kätte.

Kuna märklaua välimuse järgi on keeruline kindlaks teha laua kvaliteeti ja vastupidavust, siis tasub teada komplekti (nooled+ märklaud) hinnaskaalasid:

- märklaud, mis ei pea vastu üle nädalalõpu maksab poes ca- 40--50 krooni

- märklaud, mis peab vastu kogu suve, maksab ca- 100 krooni

- märklaud, mis kestab aastaid, maksab alates 250 kroonist

- profilaudade hind algab 500--600 kroonist

Kõige odavamad lauad on valmistatud ... papist, mistõttu iga viske järel jääb auk pappi ja märklaud ei kesta kaua. Sellise komplekti nooled on väga kerged, mis kahandab täpsuse võimalikkust, seda eriti õues mängides. Kerguse tõttu on nooli ebamugav visata.

Lisaks madalale hinnale on komplektil veel üks pluss: pärast kasutamist ja plastikvõre eemaldamist võib selle visata lõkkesse.

Paremasse kvaliteediklassi kuuluvad märklauad, mille südamiku ümber on keritud papp. Nool satub papiribade vahele, vahe aga taastub pärast noole välja tõmbamist.

Viske täpsusele ja laua säilivusele aitab kaasa, kui sektorid on laual eraldatud metallkarkassiga.

Luksuslikumad lauad valmistatakse korgist, kuid ka kunstkiust tehtud on tihedad ja tugevad. Hinnaklass sõltub laua kujundusest. Kvaliteetne märklaud on väga raske.

Kuna tavalisse komplekti kuuluvad nooled on kehvad, tuleb teil aeg-ajalt muretseda ka uusi nooli. Sel juhul tasub meeles pidada:

- head nooled on rasked

- keskmise kvaliteediga noolekomplekti hinnaklass algab 100 kroonist

- kvaliteetsed nooled maksavad alates 300--400 kroonist

Ehkki mängul on kindel reeglistik, mis peaks pakendil ka kirjas olema, võib reegleid alati lihtsustada. Tõsi, väikseid lapsi ei tohi üksi teravaid nooli loopima jätta.

Lihtsad mängureeglid:

- Laud peab olema riputatud üles nii, et märklaua keskpunkt on 172 cm kõrgusel

- Nooli visatakse 237 cm kauguselt

- Mängida saab nii üks ühe vastu kui võistkonniti

Hetkel kuum