15. juuni 1997 kell 22:00

Konteineriterminaali pakkumus arutusel

Muuga sadamasse rajatava konteineriterminaali operaatorfirma leidmiseks korraldatud konkursil esitas ainsa pakkumuse Ferry Terminaal.

Liive lausus, et kuna praegu on Ferry Terminaalil rajatava konteineriterminaali kõrval terminaal olemas, vähendab nende osalemine oluliselt sadama investeeringuid maismaal. Kui konkursil oleks osalenud mingi teine firma, oleks sadam pidanud ette valmistama ehituseks vajalikul laoplatsi, lisas Liive.

Liive ütles, et sadam peab ise Muuga sadamasse juurde ehitama kaks kaid ning nende teeninduseks vajalikud osad, Ferry Terminaal peaks paigaldama seadmed, nagu näiteks kraanad.

ASi Eesti Merelaevandus erastamiskonkursi võitnud ESCO Holdingu väite kohta, et nad on huvitatud konteineriterminaali projektidest, ütles Liive, et küsimus on selles, mis vormis koostööd teha. Ta ütles, et üks variant on teha koostööd lepinguga ning teine omandisuhete alusel. Sadamal on tähtis vaid see, et terminaal töötaks korralikult ning et omanik investeeriks selle arenguks piisavalt, lisas Liive.

Hetkel kuum