16. juuni 1997 kell 22:00

Rakvere

- turisti poolt kulutatav summa päevas: ca- 1000--1500 kr

- turisti kulutuste arenguruum: alates 2000 kr

- raha kulutamise võimalused: toit, majutus, Rakvere sümboolikaga käsitöö, tekstiiltooted, savitooted, punutised, kohalike kunstnike looming, turg

- võimalik turismialane investeering: Pika tänava lõplik korrastamine

Asupaiga poolest pole Rakvere kuigi heas kohas, sest turistid jäävad juba Lahemaale pidama. Käiakse Palmses ja Sagadis ning siis tullakse meilt läbi. Samas satub siia viimasel ajal varasemast rohkem välismaalasi, eelkõige Soome turiste, kes käivad meie turul. Koolilapsed külastavad Rakveret kõige aktiivsemalt.

Turismivallas peame arvestama nii transiit- kui konverentsituristiga. Konverentsi korraldamise võimalused piirduvad esialgu küll Wesenberghi hotelli ja Villa Theresaga, kuid valmimas on Lääne--Virumaa keskraamatukogu, kuhu on planeeritud kaasaegne suur konverentsikeskus.

Suvel peaks linnakülaline käima kindlasti Rakvere vallimäel, kus toimub suve jooksul kõige rohkem ettevõtmisi. Juba toimuvad õhtuti «Dracula» etendused koostöös Eesti Verekeskusega.

Kui söögikohti on piisavalt, näiteks Wesenberghi restoran, kohvik Kurva Kodu, kalaroogi pakkuv Meritäht, siis majutuskohtade osas on veel palju teha. Õnneks laiendab Wesenbergh majutuspoolt. Villa Theresa asub kaunis tammikus, kuid mahutab vähe.

- turisti poolt kulutatav summa päevas: ca- 300 kr

- turisti kulutuste arenguruum: ca- 500 kr

- raha kulutamise võimalused: toit, majutus, teater, kontsert, ööklubi, suveniirid (kudumid, paetooted, linased esemed)

- võimalik turismialane investeering: Tammiku äärde spordikompleks

Praegu satub Rakverre kõige rohkem kooliõpilasi. Loodan, et lossivaremeis toimuvad «Dracula» etendused meelitavad siia rohkem rahvast. Talvel pakutud pakettide vastu, mis sisaldasid ka teatripiletit, tunti huvi.

Välismaalastest satuvad siia kõige rohkem soomlased, kes on avastanud odava turu, aga samuti need, kel on siin tuttavad. Peterburi poolt käib rahvast vähe. Rakvere suudab turisti hoida vahest päeva. Meil on koduloomuuseum ja linnakodaniku muuseum, palju üritusi toimub teatri taga rahvaaias.

Kõige parema köögiga on Rakveres Wesenberghi restoran, kus tööpäeviti pakutakse ka komplektlõunat. Samas puudub Rakveres korralik klassikaline kohvik, ka vabaõhukohvikust tuntakse puudust. Väga hea söögikoht on õllekas Kurva Kodu, kus on mõnus interjöör ja lahke pererahvas.

Kui noored kogunevad õhtuti Tsentrumi alla Paradiisi, siis üle 25aastastele sobib Margiti külalistemaja kõrval asuv Neiser. Seal ei tunne keegi end vanana.

Hetkel kuum