1. juuli 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Eilsest alanud Microsofti finantsaastal uuendab firma distributsioonilepinguid igas Balti riigis vaid ühe ametliku täievolilise maaletoojaga, ütles Microsofti ametlikult Eestisse toova ASi IT tarkvaradistributsiooni tegevdirektor Tiina Krevald.

Krevaldi sõnul uuendab Microsoft lepingut vaid viimaste aastate jooksul turgu kõige enam arendanud maaletoojaga, IT müük on igal neljast tegutsemisaastast suurenenud kuni 200 protsenti.

Krevald ütles, et eelmisel aastal ulatus IT tarkvaradistributsiooni käive 19,6 mln kroonini ja seda sel aastal ei ületata. «Turg on küllastumas,» nentis Krevald.

Praegu on teiseks Microsofti ametlikuks maaletoojaks AS Gensi Tarkvara, kelle esindaja loobus kommentaarist. Äripäevale teadaolevatel andmetel ei hakka Gensi Tarkvara oma nimes enam kasutama sõna ametlik, kuid müüb Microsofti tarkvara edasi, ostes seda sisse teiselt distribuutorilt. ÄP

Lääne-Viru maakohus ei kuulutanud esmaspäeval välja Vihula mõisa haldava ASi Vihula pankrotti, põhjendades, et mõisa majandusolukord võimaldab ligi miljonikroonist võlga tasuda.

Kevadest saadik on maakohus lükanud Vihula pankroti väljakuulutamise neli korda edasi. Pankrotiavalduse esitasid Vihula juhatus ja AS Tea, kes võttis mõisa jaoks pangast 500 000 kr laenu ega ole seda mõisalt tagasi saanud. Laenu maksmise esimene tähtaeg on 15. juulil, tagatiseks on pangale panditud Vihula ees- ja tagamõis.

Ekspertiisi teinud kinnisvarafirma hindas kompleksi väärtuseks 2,3 mln kr. ÄP

Kaitseministeerium ostab või liisib sel aastal 10 mln krooni eest 200 ametikorterit, järgmised 200 kavatsetakse soetada järgmisel aastal, teatas kantsler Toomas Kitsing.

Konkurss korteritehinguid korraldama hakkava kinnisvarafirma leidmiseks kuulutatakse välja juulis.

Pooled korteritest ostetakse Tallinnas ja pooled mujal Eestis.

«Kindlasti ei pea korterid olema uued, üritame leida optimaalse variandi,» lausus Kitsing. «Tähtis on, et korterid ei oleks mööda linna laiali, vaid võimalikult ühte koondunud.» ÄP

Alates eilsest ei tohi Eestisse tuua ja siin müüa ravimiametis registreerimata antibiootikume. Seni sai müüa registreerimata antibiootikume, mille kohta ravimiameti andis välja ühekordse litsentsi.

Väheneb odavamate Venemaa, Ungari ja Poola ravimite osakaal, sest paljusid seal toodetud ravimitest ei saaks kvaliteedi tõttu Eestis registreerida.

Ravimiameti peadirektor Lembit Rägo sõnas, et ravimituru korrastamine on kooskõlastatud tootjate ja hulgimüüjatega. See tagab kontrolli ravimite kvaliteedi ja toime üle, lisas ta. ÄP

Hetkel kuum