Möödunud aastal oli Tallinna lennujaama esimese poolaasta müügikäive 41,8 miljonit krooni, selle aasta esimesel poolel aga 50,7 miljonit krooni.
RE Eesti Lennujaamad turundusdirektor Priit Jõerüüt ütles, et Tallinna Lennujaama müügikäive kasvas ligi kolm korda enam kui ettevõte oli prognoosinud.
«Lennundus on selline valdkond, kus näeb Eesti majanduse hetkeseisu. Kui läheb hästi, siis liiklus tiheneb,» märkis Jõerüüt.
Jõerüüt nentis, et suvehooajal teenindab lennujaam peale suurte Euroopa lennukompaniide lennukite ka väikeseid eralennukeid. Jõerüüdi andmetel teenindati eelmisel aastal 231 eri lennufirmat, selle aasta esimesel poolel 63.
Tallinna Lennujaama teenuseid kasutavatest lennufirmadest on esimesel poolaastal turuosa enim kasvatanud Estonian Air, kelle reisijate arv kasvas võrreldes möödunud aastaga veerandi võrra. SASi reisijate arv kasvas 5% ja Finnairil vähenes 13%. Samas müüb Estonian Air ka pileteid Finnairi lennukitele ja vastupidi ning seetõttu ei saa Jõerüüdi sõnul tegelikku turuosa määratleda.
Ligi kolmandik Tallinna lennujaama saabuvatest või lähtuvatest lendudest tehti selle aasta esimesel poolel Helsingisse, järgnesid lennud Stockholmi (10,4%) ja Kopenhaagenisse (8,2%). Reisijatest sõitis 35,2% Helsingisse, 16,2% Stockholmi, 14,8% Kopenhaagenisse, 4,7% Frankfurti ja 4,1% Londonisse.
Tallinna lennujaama käive moodustab 99% RE Eesti Lennujaamad käibest.
Seotud lood
Turvasüsteemid toodavad igapäevaselt suurtes kogustes infot. Läbi tänapäevaste nutikate lahenduste saab neid andmeid üha kiiremini töödelda. Selle abil on võimalik näiteks läbi
valve- ja läbipääsusüsteemide tuvastada inimeste käitumises anomaaliaid ja hinnata reaalajas võimalikke riske. See on vajalik ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid teenuseid ja võivad on ärisaladuse või andmete lekkimise korral saada suurt kahju.