13. juuli 1997 kell 22:00

Läti riik müüb miljon Unibanka aktsiat

Riia börsi liider Unibanka langes reedel üle 3 protsendi 3,25 latini pärast teadet, et riik müüb 28. juulil miljoni oma aktsiatest enampakkumisel miinimumhinnaga 3,25 latti. Unibanka oma 28,6 tuhande latise käibega moodustaski lõviosa börsi kogukäibest (43 tuhat latti). Maaklerite sõnul võib hind langeda veelgi, sest Läti turul kujutab miljon aktsiat endast märkimisväärset hulka. Samas võib madalam hind meelitada ligi investoreid ja nii on lootust, et börsi käive hakkab tasapisi kasvama.

Vilniuse börs oli reedel veidi aktiivsem, kuigi börsiindeksid näitasid väikest langust. Aktiivseks tegi turu kauplemine pangaaktsiatega -- turuliidri, Vilniuse panga ja Hermise pangaga. Valdavad olid siiski turuvälised suurtehingud. Hermis tõusis 203,75 litini. Maaklerid on viimaste päevade aktiivsuse tõttu optimistlikud ja loodavad, et hinnad hakkavad järgmisel nädalal tõusma.

Venemaa kauplemissüsteemi aktsiad langesid välisinvestorite kasumivõtmise tulemusena. Kohalikud suundusid teise e?eloni. Turg on optimistlik ning maaklerid loodavad sel nädalal tõusu jätkumist. Suurim nõudlus on naftatööstuse järele.

Hetkel kuum