17. juuli 1997 kell 22:00

Raisio tervisekaupade turul

«Ameeriklaste jaoks on kolesterool üks tähtsamaid tervishoiuprobleeme,» ütles McNeili tarbekaupade divisjoni peadirektor Brian Perkins.

«Usun, et koos korraliku dieedi ja kehalise liikumisega avab Benecolis sisalduv stanoolester tarbijatele uue võimaluse oma tervise ja heaolu eest hoolitseda,» ütles ta.

Soomes on Benecoli aastane läbimüük umbes 90 miljonit Soome marka. Raisio loodab tuua Benecoli USA turule 1998. aasta kevadel.

Raisio asepresident Tor Bergman ütles, et Raisio kavatseb edaspidi minna Benecoliga ka Euroopa ja Jaapani turule.

Teadlaste arvates on vere kolesteroolisisaldus peamine südamehaiguste põhjus. Be-necoli stanoolestri kolesteroolitaset alandav toime on kliiniliselt tõestatud. Peamiselt männipuidust toodetud aine on olnud Soome turul margariini kujul alates 1995. aastast.

1995. aastal New England Journal of Medicine'is avaldatud uurimus näitas, et Benecoli aastane tarbimine vähendas kolesteroolitaset veres 10,2 protsenti.

Raisio teatas, et USA kompaniiga sõlmitud kokkulepe avaldab positiivset mõju kompanii tegevusele. Raisio aktsiate kurss kerkis peaaegu 30 protsendi võrra tõustes kolmapäeval kõige kõrgemas punktis 580 margani. Alates Benecoli turule toomisest 1995. aasta novembris on Raisio aktsia hind tõusnud 710 protsenti. STT-REUTER-BNS

Hetkel kuum