25. august 1997 kell 22:00

Rannila Profiilil uus tehas

Uus tootmishoone suurendab ASi Rannila Profiil tootmispinda üle kolme korra. Valminud kompleksis on põrandapinda 8000 ruutmeetrit. Ettevõtte senine 2500 ruutmeetri suurune tootmisbaas jääb edaspidi laoruumideks.

Pärnu selle aasta suurima investeeringu tegi Rautaruukki Oy krediidi abil ja ASi Rannila Profiil omavahenditest. Investeeringu tasuvusaeg on Rannila Profiili juhtide prognoosi kohaselt viis aastat.

Rannila Profiili mullune käive oli 249,2 mln krooni ja kasum 14 mln krooni. Ettevõtte eelmise aasta käibest andis eksport 56%. Rannila Profiili turundusjuht Uku Randmaa on varem kinnitanud, et uus tehas peaks katma järgmise paari aasta vajadused ettevõtte müügiturgudel.

Ka ettevõtte konkurendid kohalikul turul on kinnitanud, et uus tehas toetab Rannila Profiili eksporti.

Kõige suuremat käibekasvu ootavad Rannila Profiili juhid Valgevenest ja Ukrainast.

Pärnus avatakse ka Rautaruukki Oy Baltimaade terasekeskus, kus Soome firma hakkab müüma pool tuhat eri tüüpi metalli.

«Kuna Rannila Profiil oli end laiendamas, on loogiline, et meie keskus on samas,» lausus Rautaruukki Eesti turundusjuht Mart Proos. Teine põhjus Rautaruukki keskuse avamiseks Pärnus oli tema sõnul see, et Eesti laod on mõeldud ka kauba vedamiseks Lätti ja Leetu.

Kui palju Rautaruukki metalli Eestis müüakse, on Proosi sõnul raske öelda, kuna metalli müük käib kolme kanalit pidi. Osa metalli müüakse meie laost, osa Soome hulgimüüjate esinduste kaudu, suuremate projektide puhul aga otse tehasest, lausus Proos. Otse tehasega arveldavad tema sõnul näiteks sadama- ja naftamahutite ehitajad.

Rautaruukki Balti terasekeskuse müügikäivet Proos prognoosida ei soovinud. «See aasta on sissetöötamise aasta,» sõnas ta.

Rautaruukki Oy on Eestis esindatud alates 1992. aastast.

Eelmise aasta kevadel ostis Rautaruukki Soomes Kesko metallikaubandusharu, mille partner oli Eestis AS Baltmet.

Möödunud aasta lõpul ostis Rautaruukki Eesti ära ka ASi Baltmet kaubandustegevuse.

Hetkel kuum