15. oktoober 1997 kell 22:00

Eesti Gaasi üheksa kuu kahjum 2,7 mln

«Käive oli 1,5 protsenti väiksem kui möödunud aastal, kuid rõõmustab see, et teises ja kolmandas kvartalis oli müük mullusest suurem,» ütles Eesti Gaasi peadirektor Arne Saar.

«Kuna selle aasta esimene kvartal oli väga soe, on gaasi müük kaheksa kuu arvestuses vähenenud möödunud aastaga võrreldes 10 protsenti. Teises ja kolmandas kvartalis kasvas aga müük tänu uute tööstustarbijate lisandumisele,» rääkis ta.

Saar märkis, et suvekuude suur kahjum on Eesti Gaasile tavapärane nähtus, kuid juba septembris oli firma kasumis. «Üheksa kuu kahjum 2,7 miljonit krooni on prognoositud piires ning aasta lõpuks kavatseme kindlasti nullini jõuda,» lisas ta.

Eesti Gaasi suuraktsionärid Gazprom ja Ruhrgas peavad praegu läbirääkimisi erastamisagentuuriga ettevõtte 17 protsendi riigiaktsiate omandamiseks.

«Läbirääkimistega läheb veel natuke aega. Ma arvan, et asjad on selged 12. novembriks, kui toimub aktsionäride üldkoosolek,» ütles Saar.

Eesti Gaasi aktsionäride erakorraline üldkoosolek hakkab peamise küsimusena arutama B-tüüpi aktsiate kümnekordset splittimist, mis on ettevalmistav samm firma aktsiate noteerimiseks börsil.

Riik jätab pärast aktsiamüüki endale 10 protsenti Eesti Gaasi aktsiatest. Gazpromi osalus suureneb proportsionaalselt senise osalusega ligi 41 protsendini ja Ruhrgasi osalus 20,5 protsendini. BNS

Hetkel kuum