7. detsember 1997 kell 22:00

Merita Läti pangandusturul

Tehingu hind on 67 miljonit Soome marka ehk 177 miljonit Eesti krooni ning selle jõustumiseks vajatakse ametivõimude luba.

Merita saab Läti pangas 70protsendise osalusega suurimaks aktsionäriks, muude aktsionäride osalus ulatub pangas 30 protsendini.

Ka panga praegune juhtkond jääb väikese osalusega panga aktsionäriks.

Kontrolli omandamine Läti investeerimispangas on kooskõlas uue loodava Merita Nordbankeni Läänemere strateegiaga.

Merita peadirektori asetäitja Carl-Johan Granviki sõnul on tehingu eesmärk luua tulevase Merita Nordbankeni nõuetele vastav pank Lätis.

Läti investeerimispanga presidendi Aivars Jurckansi sõnul tahab Merita muuta panga suureks kommertspangaks, mis teenindab nii ärisektorit kui tegeleb investeerimispangandusega. Panga klientideks saavad peamiselt Põhjamaade ettevõtted, kuid ka maksejõulised kohalikud firmad.

Merita teatas juba varem oma kavatsusest avada kontor või minna mõnel muul viisil Läti turule. Granviki teatel on nii Soome kui Rootsi firmad ilmutanud kasvavat huvi peale Eesti ka Läti vastu.

Läti investeerimispank asutati 1992. aastal. Pank on saanud toetust Balti riikide investeeringuprogrammilt oma tegevuse arendamiseks ja personali väljaõppeks.

Peale Läti riigi olid panga aktsionärideks Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupank EBRD, investeerimisfondid Finnfund, Swedfund ja Saksa DEG.

Läti riik kuulutas panga privatiseerimise välja käesoleva aasta suvel, seejärel otsustasidki ka panga välisaktsionärid oma osalusest loobuda.

Latvijas Investiciju Banka bilanss on 21 miljonit latti (507 miljonit krooni) ja käesoleva aasta üheksa esimese kuu kasum oli 313 000 latti (7,54 miljonit krooni). STT-ETA

Hetkel kuum