Lühiuudised välismaalt

06. jaanuar 1998, 00:00

Pühapäeval jõustunud Venemaa kindlustusseaduse parandused keelavad välismaise litsentsiga kindlustusfirmadel Venemaa firmade ja eraisikute vara kindlustamise, piirates nende tegevuse firmade edasikindlustuse ja vastastikuse kindlustusega.

Ühisfirmades võib välismaiste kindlustusfirmade osalus ulatuda 49 protsendini.

Seadusemuutusega suurendatakse ka oluliselt kindlustusfirmade miinimumkapitali nõuet. Nõudmised tuleb täita 1999. a 1. jaanuariks.

Analüütikute arvates suudavad vähesed Vene kindlustusfirmad uued nõuded täita, mis peaks viima hulga liitumiste ja likvideerimisteni. REUTERS-ETA

Naftatöötlemistehas Ma?eikiu Nafta juhtis eelmise aasta kokkuvõttes ärilehe Verslo ?inios 200 suurema Leedu firma edetabelit müügikäibe ja teenustemahu osas.

Naftatehasele järgnesid riiklikud energia- ja maagaasifirmad Lietuvos Energija Co ja Lietuvos Dujos.

Enamik TOP 200 edetabelisse kuuluvatest firmadest olid jae- või hulgikaubandusfirmad ning toiduainetetootjad. ELTA-ETA

Läti ravimitootja Grindeks seab tänavuseks kasumisihiks 2 mln latti 12,5 mln latise käibe pealt. Firma tahab tänavu turule tuua 10--12 uut toodet. Grindeks müüb umbes 45% toodetest Balti riikides, neist 2/3Lätis. 30% Grindeksi toodangut müüakse Venemaal ja teistes SRÜ riikides ning 25% Jaapanis ja Euroopas. BNS

Alanud aastast sulges uksed maailma vanim, Antverpeni börs, mis alustas väärtpaberite noteerimist 1531. a.

Ehkki kauplemine võlakirjade jm laenulepingutega sai Euroopas kirikutreppidel ja kõrtsides alguse juba varem, oli Antverpeni börs esimene hoone, kus ametlikult väärtpaberitega kaubeldi.

Nimi «börs» pärineb naaberlinnas Brügges elanud kõrtsmikult Van der Beurze'lt, kelle juures kaupmehed äritehinguid sõlmisid. DN

Kriis Kagu-Aasia valuutaturgudel ohustab ka Hiinat. On oht, et Peking sunnitakse konkurentsivõime hoidmiseks jüaani devalveerima, märgivad analüütikud.

Devalveerimine soodustaks Hiina eksporti, kuid nõrgestaks Hongkongi dollarit ja süvendaks Aasia kriisi veelgi. AFP-BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing