6. jaanuar 1998 kell 22:00

Kahjukindlustajad vormistavad liitu

ETAS Kindlustuse ASi juhatuse esimees, tulevane Leks Kindlustuse tegevdirektor Kalle Kaldjärv ütles, et tegelik ühinemisprotsess algab veebruari keskpaigas, mil on toimunud mõlema poole aktsionäride üldkoosolek.

Kaldjärve sõnul jääb ETASe kaubamärk tõenäoliselt käibele selle aasta lõpuni, kuigi ETAS juriidilise isikuna kaob. «Meie kaubamärk on patenteeritud ja kliendid on sellega harjunud,» lausus Kaldjärv, «sellepärast ei ole mingit mõtet seda päevapealt ära kaotada.»

Kaldjärv lisas, et ühinemise hetkel kehtivad kindlustuspoliisid lähevad automaatselt üle Leks Kindlustuse bilanssi. Jõululaupäeval avalikustatud kavatsus ETAS ja Leks ühendada ei ole Kaldjärve sõnul ETASe müügitegevust häirinud.

Leks Grupi juhatuse esimees Raul Kastan teatas, et ühinemiseks korraldab Leks veebruari esimeses pooles ETASe omanikele suunatud uusemissiooni. Aktsiad vahetatakse n-ö kroon krooni vastu.

Kastan avaldas rahulolu, et ühinemise tulemusel lisandub Leksile 120 uut aktsionäri, millega aktsionäride üldarv kasvab üle 700. «See lisab meie aktsiale börsil likviidsust ja parandab oluliselt väikeaktsionäride olukorda,» kinnitas Kastan.

Ühendamise järel peaks Tallinna Panga osalus Leksis vähenema 38 protsendilt 22 protsendile ja edasikindlustuskontserni SwissRe osalus 15 protsendilt alla üheksa protsendi.

Leksi aktsionäriks tulles teatas Swiss Re kavatsusest oma 15protsendilist osalust pikemat aega hoida. Raul Kastan ei välistanud, et Swiss Re seda ka pärast ETASe ühendamist teeb.

Ehkki senistes pressiteadetes on Leks ja ETAS rõhutanud, et nende ühinemisega tekib Eesti suuruselt teine kahjukindlustusselts ASi Eesti Varakindlustus järel, kinnitas Kalle Kaldjärv soovi kujuneda Eesti suurimaks selle ala seltsiks.

Leksi ja ETASe möödunud aasta 11 kuu turuosade liitmisel jäävad nad Eesti Varakindlustusest maha 2,5 protsendipunktiga, kuid novembris kogutud preemiate põhjal edestavad Eesti Varakindlustust 4,5 protsendipunktiga.

Kaldjärv märkiski, et kuna ühinevad Eesti kaks kõige kiiremini arenevat seltsi, siis on Eesti Varakindlustuse edestamine tänavu tõenäoline.

Hetkel kuum