Lühiuudised välismaalt

07. jaanuar 1998, 00:00

Brenti toornafta hind langes eile 15,67 dollarini barrelist. Seega on naftabarrel esmakordselt pärast 1996. a oktoobrit odavam kui 16 dollarit. Alles mullu oktoobris maksis barrel 21,75 dollarit.

Nafta hinna langusel pole diilerite sõnul lõppu näha. Iraagi naftaekspordi jätkamise väljavaade, nõudluse järsk langus kriisis Aasia riikides ja leebed ilmaolud lääne peamistel turgudel aitavad kõik kaasa nafta odavnemisele.

Nafta hinnalangus sai hoogu juurde pärast naftat eksportivate riikide (OPEC) otsust suurendada naftatootmist 10% 27,5 miljoni barrelini päevas. REUTERS-BNS

Viie Kesk-Aasia SRÜ-riigi presidendid lubasid eile lõppenud kohtumisel tihendada omavahelisi majanduslikke ja poliitilisi sidemeid ning vähendada energiaressursside poolest rikka regiooni sõltuvust Moskvast.

Turkmenistani, Kasahstani, Usbekistani, Kõrgõzstani ja Tad?ikistani riigipeade tippkohtumine lõppes ühisavaldusega, milles öeldakse, et presidendid peavad SRÜd üleminekuperioodil vastuvõetavaks koostöömudeliks, aga leiavad, et ühenduses osalemise vormi peaks iga riik oma huvides ise valima. Kasahstan, Usbekistan ja Kõrgõzstan kordasid kavatsust luua ühine majandustsoon, millega Tad?ikistan liituks pärast sõjas kannatada saanud majanduse taastamist. REUTER-BNS

Venemaa kuulutab jaanuaris välja riikliku naftafirma Rosneft 50% pluss ühe aktsia pakkumiskonkursi, mille võitja tehakse teatavaks aprilli alguses, teatas riigivaraministeerium.

Veel 46,15% firma aktsiatest müüakse oksjonitel ja sularahaoksjonitel, kusjuures riik võib säilitada vetoõiguse kindlustava osaluse.

Rosnefti teeb investoritele ahvatlevaks osalus suurtes nafta- ja gaasitööstusprojektides Venemaal ning kompanii peamine naftatootmiseüksus Purneftegaz. REUTERS-ETA

USA presidenti Bill Clintonit peetakse Ühendriikide viimaste aegade kõige vaesemaks presidendiks.

Peamine põhjus on Clintonit ja tema perekonda saatnud skandaalid. Advokaaditasudena on president koos viivistega võlgu ligi 3 miljonit dollarit, kirjutab Saksa ajaleht Die Welt.

Saatuse iroonia peitub asjaolus, et Clinton on riigi rahaasjades edukam paljudest eelkäijatest: 1998. a septembris vabaneb USA esmakordselt pärast 40 aastat oma eelarvedefitsiidist.

Bill Clinton teenib aastas 200 000 dollarit. ETA

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:05

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing