Kunstiajalugu müüs enim

08. jaanuar 1998, 00:00

Kaupluses ligi 150 krooni maksnud «Üldist kunstiajalugu» anti suure nõudluse tõttu aastas välja kolm trükki. Kirjastuse Kunst direktori Sirje Helme sõnul oli raamatu esialgne eelarve 370 000 krooni, hiljem kasvas see kordustrükkide arvel suuremaks.

Autori honorar moodustab raamatu kirjastamise kuludest umbes kümnendiku. Helme tunnistab, et Kangilaski kahjuks oli tehtud selline leping, et ta ei saanud honorari raamatu kogumüügilt, vaid ainult esimese trüki pealt.

Kangilaski raamat on saanud haridusministeeriumilt loa olla kasutusel gümnaasiumiõpikuna ja see suurendab läbimüüki ilmselt veel. «Lisaks eelmisel aastal välja antud kolmele trükile tuleb selle aasta alguses neljas trükk,» lubab Helme.

Teine üliedukas raamat oli Tartu kirjastuses Ilmamaa välja antud Artur Alliksaare luulekogu «Päikesepillaja». Kümnendiku raamatu müügist saadud rahast maksab kirjastus luuletaja Tartus elavale pojale.

Ilmamaa direktori Mart Jagomägi sõnul on praegu müügil «Päikesepillaja» kolmas trükk, kokku on luulekogu ilmunud 6000 eksemplari.

Aasta kaks edukamat raamatut anti välja kultuurkapitali ja teiste sihtasutuste toel, mis alandas kaanehinda ja välistab raamatutelt suure kasumi teenimise.

Raamatukauplused ja kirjastused peavad eelmist aastat edukaks. Osteti kõike, nii väärtkirjandust, lastekirjandust, käsiraamatuid, ajaviiteromaane kui majandusalast kirjandust. «Ebaõnnestunud raamatuid polnudki,» leiab ühe kaupluse juhataja.

Edukamate raamatute hulgas oli ka üks kaalujälgijatele mõeldud raamat. Türi majandusgümnaasiumi kodundusõpetaja Anu Pingi koostatud bro?üür «Kodune kaloriraamat» müüdi autorile endalegi üllatuseks poolteise kuuga läbi.

Anu Pingi abikaasa Raivo Pink ütleb, et kui esimene trükk tehti 5000 eksemplaris, siis kohe ilmub teine sama suur tiraa?, mille müügiga tahab perekond kasumisse jõuda. «Kaalujälgimine on kallis lõbu, meie raamat maksab ainult 25 krooni,» reedab ta abikaasa suvisel koolivaheajal koostatud bro?üüri saladuse.

Üle ühe nimetavad kauplused väga edukaks astroloogidest abielupaari Edda ja Eduard Pauksoni «Astroloogilist abimeest». Edda Pauksoni sõnul lõppes kuni 50kroonise kaanehinnaga «Astroloogilise abimehe» tiraa? Tallinnas juba enne jõule. «Nii suurt läbimüüki ei osanud me selle aasta tiraa?i määrates prognoosida,» tunnistab ta.

Paukson ei varja, et tänu astroloogiahuvilistele saavad nad aasta läbi majanduslikult kindlustatuna elada ja teha ka uurimusi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing