Leedu kaupleb laenu üle

08. jaanuar 1998, 00:00

Leedu valitsus teatas eelmise aasta lõpus ametlikult, et ta pöördub maailmapanga poole palvega muuta leebemaks põllumajanduse arendamise heaks saadud 30 miljoni dollari suuruse krediidi edasilaenamise tingimusi.

Leedu rahandusminister Algirdas ?eremeta ütles, et maailmapangaga peetakse sel teemal diskussiooni juba ligi pool aastat. Pank lubas oma tingimused esitada selle aasta esimeses kvartalis. Leedu rahandusministri sõnul tahab «Leedu krediidi ümber vormistada, sest selle tingimused ei vasta talunike ja põllumajandustöötlejate võimalustele».

Maailmapanga seniste laenutingimuste põhjal on suutnud laenu võtta ainult mõni üksik talunik. Krediidi tingimustes on näiteks kirjas, et soetatavatest masinatest või tellitavatest töödest peab talunik tasuma poole omavahenditest. Nüüd on Leedu asunud taotlema, et talunikud saaksid masinaid osta liisinguga.

Maailmapanga krediidi edasilaenamise õigus on Leedus antud kahele pangale: Vilniuse pangale ja ?emes Ukio Bankasele. Eelmise aasta algusest peale ei ole Vilniuse pank veel andnud ühtki niisugust laenu. ?emes Ukio Bankas on jaganud maailmapanga tingimustele vastavaid laene kokku 16,2 miljonit Eesti krooni.

Eestile on maailmapank avanud põllumajanduse arendamiseks 176 miljoni kroonise krediidiliini, millest 1997. a 1. juuliks oli kasutatud 5,84 miljonit. B&B-ÄP

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing