8. jaanuar 1998 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Venemaa SKT kasvas mullu esialgsete hinnangute kohaselt 0,4%, teatas riigi statistikaamet. Tegemist on esmakordse majanduskasvuga pärast 1989. a.

Venemaa peaminister Viktor T?ernomõrdin kutsus valitsust üles saavutatud majanduskasvu kinnistama ning suurendama seda tänavu kahe protsendini.

Peaministri väitel on valitsus ja keskpank edukalt toime tulnud eelmise aasta lõpul Venemaale kandunud rahvusvahelise finantskriisi mõjudega ning turg peaks kriisieelsele tasemele jõudma hiljemalt aprillis või mais.

Alanud majandusaastal peab T?ernomõrdin olulisimaks tõhustada maksude laekumist. Jaanuari lõpuks peab valitsus valmis saama uue maksukoodeksi, mis seejärel saadetakse riigiduumasse. REUTERS-ETA

1996. a kasvas Soomes toimetulekutoetuste saajate arv ja toetuste brutosumma. Toetust maksti 12 protsendile Soome elanikkonnast ehk 350 000 leibkonnale.

Toimetulekutoetuste brutosumma ületas 1996. a 3 miljardi Soome marga piiri. Toetust maksti keskmiselt 1611 marka leibkonna kohta. Võrreldes 1990. aastaga oli abirahast elavate leibkondade arv 1996. a suurenenud kaheksa korda. STT-ETA

Läti erastamisagentuur müüb jaanuaris 25% riigi juhtiva alkoholitootja Latvijas Balzams aktsiatest.

Erastamisest on huvitatud Ave Lat Grupa, kes tahab pakkumuses osaleda koos aktsiaseltsiga Jaunpagasts. Selles võivad osaleda ka Unibanka huve esindavad tellisetootja Lode ja Rezekne piimakombinaat, kirjutab Bizness & Baltija.

Veebruaris tuleb erastamisväärtpaberite eest müüki 20% aktsiatest, 19,5% müüakse firma praegustele ja endistele töötajatele ning 19,9% ettevõtte juhtkonnale. 10% läheb Läti Hoiupanga hüvitusprogrammi. BNS

Venemaa lennufirma Aeroflot kirjutas alla kahe uue Boeing 777 lennuki liisinglepingule. Üle 300 reisija mahutavad reaktiivreisilennukid toimetatakse kohale aprillis ja oktoobris.

Lennukid maksavad kumbki umbes 143 miljonit dollarit ja need liisiti seitsmeks aastaks

Aerofloti IL ja TU-tüüpi lennukitest koosnevas lennukipargis on need esimesed Boeing 777-200 lennukid, kuid firmal on ka kaks lennukit Boeing 767. REUTERS-ETA

Hetkel kuum