8. jaanuar 1998 kell 22:00

Välisturud langusmeeleolus

Riia börsil oli neljapäevase kauplemissessiooni ainsaks eredamaks punktiks Balta, mis näitas ootamatult tugevat tõusu. Ülejäänud aktsiad liikusid vaid vähesel määral ning kauplemiskäibed jäid senisestki tagasihoidlikumaks. Börsi kogukäive oli vaid napp 180 000 latti. Osaliste hinnangul võib kauplemist elavdada Riia Kommertspanga börsiletulek, mida börs arutab sel või järgmisel nädalal. Seega võib Kommertspank börsinimekirja jõuda jaanuari lõpus või veebruari alguses.

Vilniuse börsil jätkus Vilniuse panga energiline tõus, millele vaiksemalt järgnes ka Hermis. See süstis optmismi turuosalistesse ning ka teised aktsiad võtsid tõususuuna. Põhitähelepanu on siiski pangandusaktsiatel, mis maaklerite ennustuste kohaselt omavad paremaid võimalusi lühiajaliseks tõusuks.

Venemaa kauplemissüsteemis tegid aktsiate hinnad peale ühepäevast jõulupuhkust läbi 6,8protsendilise languse, viies RTS-indeksi taas alla 400 punkti taset, 382,06 punktile. Maaklerite sõnul oli suure kukkumise põhjuseks Aasia aktsiaturgude nõrkus, mis mõjutas hommikupoolset kauplemist, ja NYSE õhtune nõrk avanemine, mis surus turgu õhtul veelgi allapoole. Vene aktsiaturu üks juhtaktsia UES kukkus päevaga ligi 7%, 0,2889 dollarile.

USA turud jätkasid kolmapäeval kiiret langust. Päev algas mitme firma kasumihoiatustega ja see äratas investorite hetkel suurima hirmu -- firmakasumite kahanemisest. Turuosalisi tegid murelikuks ka Jaapani keskpanga ja USA Föderaalreservi juhtide kokkusaamise seniavaldamata tulemused. Nimelt kardeti, et lepitakse kokku dollari kursi alandamises. Hilisem teade, mis sellist kokkulepet eitas, panigi aktsiad kiiresti tõusma ning Dow lopetas päeva minimaalsete kaotustega. Halvemini läks taas tehnoloogiaaktsiatel, mis langusest toibuda ei suutnud ning Nasdaqi koondindeks langes 1,17% 1561,7 punktini.

Hetkel kuum