Riia börsil langesid aktsiate hinnad keskmiselt poole protsendi võrra peale nädalast ilusat tõusu, jälgides trende Eestis ja mujal Euroopas. Trendimurdjaks oli Staburadze, mis tõusis 6 santiimi 3,13 latini, olles taas aktiivseim ning koguni nädala aktiivseim. Tavapärane liider Unibanka langes taas kaks santiimi 3,17 latini. Järgmise nädala hindade suunda prognoosides viitasid Läti maaklerid probleemidele Aasias ja Euroopas, mis seovad välisinvestoreid kodus ning suuremat tõusu ei võimalda.
Vilniuse börsil tõusis Vilniuse Panga aktsia ka reedel 8% 263 litini. See pani maaklereid uskuma, et vaiksed ajad on möödas ning tugevat hinnatõusu saab börsil näha juba jaanuaris. Samas oli kauplemiskäive taas tagasihoidlik ning jäi selliseks ka laupäeval, mil börs oli samuti avatud.
Vene aktsiad vennastusid reedel muu maailmaga, langedes veel 2 protsenti ning kaotades viimasedki pühade eel tehtud kasumid.
Mõne lääne maakleri kommentaaride kohaselt saab uuel nädalal näha ilmselt juba tunduvalt madalamaid tasemeid, arvestades maailmas valitsevat meeleolu ja Vene turu suurt volatiilsust. Ka Vene maaklerid pidid tõdema, et aastavahetus pole iseenesest midagi põhimõttelist muutnud ning sama kõikumine samadel tasemetel jätkub.
Ka neljapäeval jätkasid aktsiate hinnad USAs kiiret allakäiku. Sedakorda põhjustas languse uudis Indoneesia aktsiaturu järsu kukkumise kohta, mille taga nähti riigi uut, täiesti ebarealistlikku eelarvet. Indoneesia langus mõjutas tugevalt ka teisi Aasia turge. See varjutas täiesti teate USA tarbijahinnaindeksi langusest detsembris. Eriti rängalt said pihta pangandus- ja naftaaktsiad, viimased tänu nafta hinna jätkuvale langusele. Pankade suur avatus riskidele Aasias on aga neile viimastel kuudel olnud tõeliseks ristiks kaelas. Tehnoloogiaaktsiad pidasid langusele põhiliselt vastu, kuid Nasdaqi koondindeks langes siiski 6,15 punkti 1555,55ni.
Seotud lood
Kulla hind tõusis kolmandas kvartalis viimase kaheksa aasta kiireimas tempos, jõudes septembris ka värskete rekorditeni. Kas praeguses tõusutsüklis on kullal veel ruumi kallineda ja mis saab edasi järgnevatel aastatel?
Viimased uudised
Droonimüüja: Eesti on teistest maha jäänud
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele