11. jaanuar 1998 kell 22:00

Börsil oli tugev korrektsioon

Tallinna börsil algas reedel kauplemine üliaktiivselt ja esimese kümmekonna minutiga kerkis ÄP indeks päeva kõrgeima 915,53 punktini ehk 3,62%. Tõusu põhjustanud pangasektoris oli Hoiupanga aktsia selleks hetkeks kerkinud üle 200 kr taseme ehk ca 5,8% ja Ühispanga aktsia üle 80 kr taseme ehk ca 6,7%.

Sellelt tasemelt tekkis turul aga tugev spekulatiivne müügisurve ja aktsiate hinnad asusid kiirele langusele. Pärastlõunal küll turg veidi rahunes, jäi aga sellegipoolest päeva kokkuvõttes selgesse miinusesse -- ÄP indeks kukkus päevaga ligi 3% ja sulgus 857,31 punktil.

Tallinna Panga maakler Toomas Tsopp ütles reedel BNSile, et turu volatiilsus jääb tulevikuski kõrgeks, sest turul on palju spekulatiivseid investoreid, kes kõik mängivad lühiajaliste kõikumiste peale.

Reedeses Äripäevas arvas tuntud Eesti-Itaalia ärimees Ernesto Preatoni, et aktsiate hinnad Tallinna börsil kukuvad veel. Kindlasti oli reedeses kukkumises suur osa ka sellel arvamusel, mida ei tasuks siiski liialt tähtsustada. Ainuke tema seisukohta toetav fakt on Preatoni halduses oleva potentsiaalselt börsile liikuva raha suur hulk.

Hetkel kuum