Lühiuudised välismaalt

12. jaanuar 1998, 00:00

Leedu teenis eelmisel aastal erastamisest rekordilised 80,9 miljonit litti, teatas erastamise eest vastutav eurominister Laima Andrikiene

Võrdluseks laekus 1996. aastal erastamisest vaid 3,2 miljonit litti.

Veebruaris-märtsis kuulutatakse välja suurettevõtte Klaipedos Smelte erastamine, märtsis-mais on kavas erastada laevaremonditehas, Leedu telekom, raadio- ja televisioonikeskus ning Klaipeda meretranspordiettevõte.

Aasta teisel poolel läheb müüki Leedu Merelaevandus ja Ma?eikiai naftatöötlemistehas. ELTA-ETA

Balti riikide ning Põhjamaade osatähtsus Euroopa Liidu energeetikapoliitikas kasvab jätkuvalt, ütles Euroopa Liidu energeetikavolinik Christos Papoutsis.

Balti- ja Põhjamaadest võib Kesk-Euroopas gaasitarbimise kasvades saada Euroopa gaasitransiidi keskpunkt, ütles Papoutsis Neste 50. aastapäeva puhul korraldatud esinduslikul gaasitööstuse seminaril esinedes.

Samas peab ta tõsiseks puuduseks seda, et Baltikumi ja Põhjamaade gaasivõrk on vähem arenenud kui mujal Euroopas ning et paljud riigid on sõltuvad ühest gaasitarnijast.

Papoutsis ütles, et teeb komisjonile ettepaneku koostada raport Balti- ja Põhjamaade energiasektori arenguvajadusest. STARTEL-BNS

Läti majanduse areng jätkub alanud aastal möödunud aastaga võrreldavas tempos või veidi kiiremini, prognoosis Läti Panga president Einars Rep?e.

Range fiskaalpoliitika tagab tasakaalustatud eelarve ning ei lase inflatsioonil kerkida üle seitsme protsendi. Stabiilne latt ja inflatsioonitempo ning eeldatav intressimäärade alanemine soodustavad majanduskasvu, ütles Rep?e.

Samuti prognoosis Läti Panga juht kauplemise elavnemist Läti väärtpaberiturul, sest alanud aastal noteeritakse börsil mitme suure firma aktsiad. BNS

Statoili naftatoodete terminaal Riia sadamas valmib veebruari keskpaigaks, täie hooga algab töö märtsi alguses. Terminaali esialgseks võimsuseks on plaanitud 20 000 tonni.

AP teatel on Statoil juba sõlminud ka esimesed naftatarnete lepingud. Royal Dutch/Shelliga sõlmitud leping tagab 60 000 tonni naftatoodete tarned uude Rinuzi terminaali. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing