Opositsioonipoliitikud on KMÜ tollikompromissiga rahul

12. jaanuar 1998, 00:00

«See on kõigist halbadest variantidest parim otsus,» ütles reedel Reformierakonna peasekretär Heiki Kranich.

Tema hinnangul oleks hoopis halvem, kui Koonderakonna ja Maarahva ühenduse (KMÜ) koalitsioon oleks pidanud vajalikuks tolle nn kolmandate riikide suhtes kohe kasutama hakata.

Kranich märkis, et Reformierakonna veendumuse kohaselt poleks Eestile kaitsetolle üldse vaja. «Eesti on oma edu saavutanud tänu avatud majandusruumile,» väitis ta.

Isamaaliidu esimees Toivo Jürgenson tuletas meelde, et opositsioon on tollivaidluste ajal kogu aeg toonitanud vajadust lõpetada enne läbirääkimised WTOga ja alles siis hakata rääkima tollide rakendamisest.

«Selles mõttes võib KMÜ otsust pidada täiesti mõistlikuks,» nentis ta.

Eksmajandusminister Jürgenson väitis, et maailmas on hakatud otsima tollitõketest loobumise võimalusi. «Tendents on liikuda avatud kaubavahetuse suunas,» lausus ta.

Eesti on WTOga ühinemisläbirääkimisi pidanud kolm aastat. Välisministeeriumi endise asekantsleri Priit Kolbre sõnul on reaalne, et sisulised protsessid lõpevad hiljemalt kevadel.

Tolliküsimuse arutamiseks kohtusid KMÜ poliitikud eesotsas Mart Siimanniga neljapäeval Toompeal. Ettepaneku nõupidamine kokku kutsuda tegid maapoliitikud, kes polnud rahul valitsuse detsembrikuise otsusega, millega loobuti tollide rakendamise võimalusest Euroopa Liidu maade suhtes. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing