Ukraina ennustab kasvuaastat

12. jaanuar 1998, 00:00

Ukraina valitsuse teateil kahanes riigi sisemajanduse kogutoodang eelmisel aastal 1996. aastaga võrreldes neli protsenti, tööstustoodangu maht vähenes 1,8 protsenti. Sel aastal loodetakse miinusest välja saada.

Peaminister Valeri Pustovoitenko hindas 1997. a majandustulemusi positiivseiks, sest aasta varem oli sisemajanduse kogutoodang vähenenud kümme protsenti ja tööstustoodangu maht 5,6 protsenti.

1993. aastal laastas Ukraina majandust enam kui 10 000protsendiline hinnatõus. Pärast seda on inflatsioonitempo aeglustunud ja 1996. aastal käibele lastud grivna on olnud suhteliselt stabiilne, kuigi üldine finantskriis seadis selle möödunud sügisel spekulatiivse surve alla.

Tarbijahinnad Ukrainas kerkisid möödunud aastal 10,1 protsendi võrra.

Madalale inflatsioonitasemele ja stabiilsele valuutale vaatamata on Ukraina olnud aeglane reformija ning seetõttu on riiki tehtud ka tagasihoidlikult investeeringuid, mis omakorda on aeglustanud majanduskasvu.

Ukrainasse tehti möödunud aastal otseseid välisinvesteeringuid 500 miljonit dollarit. Alanud aastal peaks valitsuse plaan erastada energeetikasektori ettevõtted investeeringuid suurendama.

Ukraina valitsus prognoosib riigile tänavuseks 0,5protsendilist majanduskasvu. Tegemist on esimese majanduskasvuga riigis pärast iseseisvumist 1991. aastal. INTERFAX-BNS-DPA-ETA

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing