Lühiuudised

13. jaanuar 1998, 00:00

ERA Pank teenis aastaga 28 mln krooni brutokasumit, sh detsembri kasumiks kujunes 75 000 krooni.

ERA Pank eraldas detsembris pangandusreservidesse 9,9 mln krooni, teatas ERA Panga juhatuse aseesimees Peep Akkel.

ERA Panga puhaskasumiks kujunes 18 mln krooni.

ERA Panga bilansimaht moodustas aasta lõpul 756 mln krooni, suurenedes kuuga 152,9 mln krooni võrra peamiselt hoiuste kasvu arvel.

Aastaga kasvas panga bilansimaht 34,4 protsenti.

Panga klientide hoiuseid oli aasta lõpul 582,6 miljonit krooni, sealhulgas tähtajalisi deposiite 335,7 miljonit krooni.

Aastaga suurenes klientide hoiuste kogumaht 75,7 protsenti ehk 251 miljoni krooni võrra. Hoiused moodustasid panga passivatest 77,1 prostenti.

Panga omavahendite maht moodustas aasta lõpu seisuga 110 mln krooni ning selle osakaal passivates oli 14,6%. BNS

Valitsus ei kavatse riigikogule esitada alkoholiseaduse eelnõu, milles käsitletakse kõiki alkoholiga seonduvaid probleeme.

Peaminister Mart Siimann ütles eile riigikogu infotunnis vastuseks keskerakondlaste Aino Runge ja Valve Raudnaski arupärimisele, et alkoholiga seonduvat on õigem reguleerida mitme õigusaktiga.

Alkoholiga seotud küsimused on Siimanni sõnul reguleeritud maksuseadustes, kriminaalseadustes, konkurentsiseaduses, tarbijakaitseseaduses ja mujal.

Majandusministeeriumis on valmimas alkoholi käitlemise seaduse eelnõu, mis esitatakse riigikogule arutamiseks lähiajal, lausus peaminister. Siimann lisas, et eelnõuga korrastatakse alkoholi turustamise, müümise, impordi ja tootmise korraldust.

Siimann toonitas, et alkoholismi ja narkomaania vastu võitlemiseks kinnitas valitsus ennetamisprogrammi. BNS

Keskkonnaministeerium peab sel nädalal välisekspertidega nõu radioaktiivsete jäätmete hoidla rajamise üle, hoidla ühe võimaliku asukohana on pakutud Paldiskit.

«Jäätmehoidla rajamise võimalike kohtadena on pakutud Paldiskit ja Ida-Virumaal Tammikut. Lõplikult saab otsuse teha alles pärast põhjalikke uuringuid,» ütles keskkonnaministeeriumi pressiesindaja eile. BNS

Ekspordinõukogu ja toiduainetööstuse liit alustasid teise spetsialiseeritud ekspordikataloogina toidukataloogi koostamist.

«Eesmärk on saada toidukataloog valmis kahe kuuga,» ütles ekspordinõukogu tegevdirektor Aare Pruuli. «Kataloogi alusel valmib ka virtuaalne Eesti toidu infokeskus Internetis.»

Projekti eesmärk on Pruuli sõnul tutvustada Eesti toidukaupu ja nende tootjaid välisturgudel prestii?ika trükise kaudu. Trükis valmib inglise ja vene keeles. BNS

Valitsus andis eile riigikogu menetlusse taotluse anda riigi garantii ASi Tallinna Lennujaam reisiterminaali rekonstrueerimiseks Euroopa investeermispangast (EIB) võetavale laenule.

Laenu suurus on 10 miljonit ECUd ehk 158 miljonit krooni ja selle tähtaeg on 15 aastat. Laenu intress koos ühekordsete maksetega on seitse protsenti aastas, intressid tasutakse esimese viie aasta jooksul.

Tallinna lennujaam kavatseb investeerida kahe aasta jooksul kokku 330 miljonit krooni, millega ehitatakse ümber kogu reisijateterminaal ning viiakse lennujaam vastavusse rahvusvaheliste nõuetega. BNS

Hansa Liising emiteerib neljapäeval Hansapanga vahendusel 50 miljoni krooni eest kolmekuulisi võlakirju intressiga 15 protsenti.

«Jaanuaris peaks tulema veel mitme ettevõtte võlakirjaemissioone, kelle varasemad emissioonid vajavad väljalunastamist,» ütles Hansapanga intressitoodete osakonna mäned?er Ülo Kallas.

Kallase sõnul on võlakirjade intressid praegu küllatki kõrged. «Piisavalt vahendeid omavatel firmadel on samas valikuvabadus, kas võtta uus laen või mitte.» BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing