13. jaanuar 1998 kell 22:00

Langus jõudis Leedusse

Riia börsil puudus teisipäeval kindel suund. Tõusuks polnud õiget jõudu, languseks jälle põhjust. Unibanka langes pisut, samal ajal tõusid mõnevõrra teiste juhtivate aktsiate hinnad. Unibanka eile avaldatud majandustulemused olid turu ootuste piires ning erilist furoori ilmselt ei tekita. Teisipäevase sessiooni mõjutamiseks avaldati tulemused liiga hilja. Unibanka teatas ka oma GDRide noteerimisest Berliini börsil börsi enda soovi kohaselt.

Ettearvatult jõudis maailmaturgude langus teisipäeval ka Vilniuse börsile. Praktiliselt kõigi aktsiate hinnad langesid. Juhtivad pangaaktsiad langesid kõvasti, Vilniuse Pank 4,31% ja Hermis 7,41%. Tähelepanu kogus Litimpeksi pank, mille aktsiatest ligi 4% vahetas omanikku börsivälisel turul.

Vene aktsiad näitasid teisipäeval tugevat tõusu, kuid tegu oli puhtalt maaklerituruga, kaubeldi eeskätt viie suurima aktsiaga ning lõppkliente liikus vähe. Tõus oli tingitud pigem sellest, et maaklerid tajusid esmaspäevase reaktsiooni ülemäärasust ning korrigeerisid noteeringuid. Maaklerite hinnangul näitab käesolev nädal suunda kogu jaanuariks ning pidasid olulisimaks teguriks turu suunale maailmaturgude stabiliseerumist või kriisi jätkumist.

Kuigi esmaspäev algas USA turgudel Dow ligi 100-punktise langusega, tingitud Hongkongi mõjuvõimsa investeerimisfirma Peregrin Investments likvideerimisteatest, suutsid aktsiate hinnad pärastlõunal varasema taseme põhiliselt taastada ning Dow sulgus 67 punktiga plussis. Ka muud indeksid näitasid tõusutrendi, kuid siiski oli New Yorgi börsil langevaid aktsiad enam kui tõusvaid. Aktsiate tõusu toetas tugevnev võlakirjaturg ning investorite huvi kasutada madalaid hinnatasemeid portfellide täiendamiseks. Stabiilset hinnatõusu pole siiski oodata, kuna lähinädalatel hakkavad laekuma 4. kvartali majandustulemused, mis tõotavad pakkuda nii häid kui halbu üllatusi kuhjaga.

Hetkel kuum