Hotell Tallinn Accori keti liikmeks

15. jaanuar 1998, 00:00

Hotelli Tallinn direktori Teet Kursi sõnul peeti eile läbirääkimisi hotelliketi esindajatega ning täna need jätkuvad. Seetõttu ei osanud Kurs täpselt öelda renoveeritava hotelli Tallinn juurdeehituse mahtu.

Äripäeva andmetel pidas hotelliketi leidmiseks läbirääkimisi hotelli üks väidetavaid omanikke, ?veitsis elav Eestist pärit ärimees Aleksander Kofkin. Ametlikult on Irnesse aktsiate omanikud Olav Uusna ja Teet Kurs.

Kursi sõnul on hotell Tallinnast kavandatud kolmetärnihotell.

Reval Hotelligrupi ASi juhataja Andres Liinati ütlusel on Accor tubade arvult Euroopa suurim hotellikett ning tal on kaheksa eri kaubamärki sõltuvalt hotellide tasemest.

Accor on Prantsuse ettevõte, mis on noteeritud börsil. Hotellikett on esindatud enam kui 60 riigis 2400 hotelli ja 270 000 toaga.

Liinat tõdes, et kahtlemata on Accor suur tegija ja nende konkurents praegustele Eesti hotellidele sõltub sellest, millise kaubamärgiga nad Eestisse tulevad. «Kui nad tulevad kolmele tärnile vastava hotelliga, siis nad pakuvad konkurentsi 2--4tärnilistele hotellidele,» lisas ta.

Novembris sõlmis hotelli omanik AS Irnesse Kapital laenulepingu ühe Eesti pangaga hotelli renoveerimiseks laenu saamiseks, renoveerimistööde ning juurdeehituse algus on kavandatud esmaspäevaks.

Eile ei osanud Kurs veel täpselt juurdeehitatava pinna suurust öelda, sest lõplik kokkulepe hotelli juhtimisfirmaga oli sõlmimata. Varasematel andmetel läheb hotelli renoveerimine ja laiendamine maksma vähemalt 80 miljonit krooni.

Liinati hinnangul on 80 miljoni krooni eest võimalik renoveerida praegune hotell ehk ligi 120 tuba. Juurdeehituse suhtes sõltub tema sõnutsi kõik sellest, missugusel tasemel asi ette võetakse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing