Juhtide ajakiri annab välja Balti numbri

15. jaanuar 1998, 00:00

Ajakirja ühe väljaandja Gursel Husseini Eestis veedetud neli päeva olid sedavõrd täis kohtumisi, et üle kümne minuti päevas ei olnud tal vaba aega. Tänavalt haaratud taksoga ühelt kohtumiselt teisele kiirustades õnnestus tal väikese hilinemisega kõik kavandatud kohad siiski läbi käia.

Husseini kohtumiste nimekirjas olid teiste hulgas president Lennart Meri, peaminister Mart Siimanni, rahandusminister Mart Opmanni ja pankurite Hannes Tamjärve, Olari Taali ning Aare Kilbi nimi. Eesti edukamatest firmadest külastas Hussein teiste hulgas Balti laevaremonditehast, ETFCd ja Hansateed.

Ajakirja Leaders reklaamlause ütleb, et seda loevad riigipead ja firmade tippjuhid, kes ka ise väljaandele kirjutavad. Kirjatüki saab ajakirja vaid siis, kui selle eest tellitakse vähemalt leheküljeline reklaam, mis maksab hinnakirja järgi 17 000 USA dollarit (246 500 krooni). Väljaanne ilmub 40--50 lehekülje suurusena.

ASi Hansatee juhatuse esimees Enn Pant ütleb, et talle on Leaders tuttav juba rahandusministeeriumi ajast. Tema teada tuli Eestisse tollal kuukirjast vähemalt kaks eksemplari, üks rahandusministeeriumisse, teine Eesti Panka.

Suurtel finantsfoorumitel, nagu maailmapanga ja rahvusvahelise valuutafondi aastakoosolekud, on Leaders Pandi sõnul võimsalt esindatud ja seda loetakse kõikjal maailmas prestii?seks ajakirjaks. «Ma igasugu rämpsuga ei kohtukski,» põhjendab Pant.

Kui 1992. või 1993. aastal peaminister Mart Laar ajakirja ühe artikli kirjutas, oli sellel väga lai kõlapind ja jutt levis üsna kiiresti maailma üldtuntud finantsringkondadesse, meenutab Pant.

Pant kinnitab, et Hansatee otsustas osta Leadersisse ühe lehekülje reklaami. «See hind, mis välja pakuti, oli üks, kuid teine asi on kokkulepe leida,» kommenteerib ta ostetud reklaami hinda. Seni pole Hansatee Pandi sõnul ühtegi teist sarnast reklaamipakkumust vastu võtnud.

Leadersi tiraa? on umbes 34 000 eksemplari. «Kõige tähtsam on kontingent, kes ajakirja loeb, mitte selle tiraa?,» väitis Gursel Hussein.

Ameerikas loevad Husseini väitel väljaannet kõik USA senati liikmed. Eestisse on Hussein lubanud saata 20 ajakirja eksemplari peamiselt nendele juhtidele, kes ajakirja reklaami tellivad.

Ajakirja Leaders ülesanne on investeerimisvõimaluste tutvustamine rahvusvahelistele korporatsioonidele ja koostööpartnerite leidmine.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing