Lühiuudised

15. jaanuar 1998, 00:00

Riigikogu kiitis eile heaks seaduseelnõu, millega erastamisväärtpaberite (EVP) kasutusaeg pikeneb kahe aasta võrra 2000. aastani.

Seni kehtinud seaduse järgi lõppenuks EVPde kasutamisaeg selle aasta lõpus. Uue seaduse järgi kehtivad EVPd 2000. aasta 1. detsembrini ja neid saab vara hüvitamiseks kasutada sama aasta 1. juulini.

Valitsus põhjendas kasutamistähtaja pikendamist suhteliselt aeglase erastamistempo ja omandireformi, samuti seni ringluses olevate EVPde suure hulgaga.

Keskerakondlasest eksmajandusminister Liina Tõnissoni sõnul oleks tulnud EVPde kasutamisaega veelgi pikendada. Tema hinnangul takerdub EVPde realiseerimine ka ametnike lohakuse taha. BNS

Teede- ja sideministeerium tahab luua eelarvelise teede finantseerimise sihtkapitali, mis võimaldaks teede remondiks ja ehituseks vajalikke investeeringuid pikaajaliselt ja stabiilselt ette planeerida.

Teede sihtkapitali maht oleks ministeeriumis valminud eelnõu järgi 1999. aastal 2,83 miljardit krooni, millest katteallikaid oleks 2,27 miljardile.

Teede sihtkapital kujuneks peamiselt mootorikütuse aktsiisist, mootorsõiduki aktsiisist ja riiklikust mootorsõiduki maksust ning teede kasutajatasust üle 12tonnise täismassiga veoautode ja autorongide eest. BNS

Tartu mööblivabrik AS Tarmeko suurendas möödunud aastal oma toodangu müüki Eesti turul ligi kaks korda ja saavutas siseturu müügikäibeks 55 miljonit krooni.

Tarmeko mullune aastakäive oli 220 miljonit krooni. Võrreldes 1996. aastaga on käibe kasv 30 miljonit krooni.

«Kolmandik toodangust läheb endiselt Saksamaale, kuid tahame järjest rohkem hakata oma mööblit müüma ka Eestis,» ütles Tarmeko peadirektor Olev Nigul. «Eesmärk on tänavu Eestis mööblit müüa 100 miljoni krooni eest.» Niguli sõnul on viimane suurem kohalik tellimus ASilt Hansatee ligi miljoni krooni eest pehmet mööblit uuele reisilaevale Fantaasia.

Peale seniste müügiesinduste Tartus, Tallinnas, Rakveres ja Pärnus tahab Tarmeko tänavu avada pehme mööbli esinduskaupluse Tallinnas ja laiendab müügiruume Tartus. ÄP

Multimeediafirma AS Levicom ostis Eesti Televisioonilt poole Eesti suurima telekavade kirjastuse ASi Parimenta aktsiatest ja sai nii kirjastuse ainuomanikuks. Seni oli Levicomil ja ETV-l ettevõttes võrdne osalus, teatas firma pressiesindaja.

Kuna ETV soovis oma osaluse ASis Parimenta müüa, kasutas Levicom eelisostuõigust. Tehingu hinda pooled ei avalikusta.

1995. aastal loodud AS Parimenta aktsiakapital on 481 000 krooni. Parimenta annab välja kolme suurima nädalatiraa?iga telekava -- ajakirju Nädal, Teleleht ja Programma.

Kolme väljaande kogutiraa? oli jaanuari seisuga üle 111 200. Seega on tegu Eesti kõige suurema telekavade kirjastusega, ütles AS Parimenta juhataja Alar Ilo.

Levicom vaatab lähemal ajal läbi Parimenta arendusprogrammi firma strateegia seisukohalt, märkis Levicomi juhatuse esimees Ants Prümmel. BNS

Eesti kaubandus-tööstuskoda (EKTK) korraldab täna Tartumaal Reolas Lõuna-Eesti ettevõtluse probleeme ja arenguvõimalusi käsitleva diskussiooni.

Arutelu eesmärk on välja selgitada Lõuna-Eestu piirkonna ettevõtete ootused kaubanduskojale ja kohalikele omavalitsustele ettevõtluskeskkonna kujundamisel, ütles EKTK peadirektor Toomas Tamsar.

Arutelul osalevad kaubanduskoja juhatuse liikmed, Lõuna-Eesti ettevõtete juhid, kohalike omavalitsuste ja Tartu ülikooli esindajad. BNS

Möödunud aastal registreeriti Eestis 2536 majanduskuritegu, millest politsei avastas 67 protsenti.

«Pean majanduskuritegude avastamise protsenti küllaltki heaks ja see on mõnevõrra suurem kui politsei üldine kuridegude avastamise protsent,» ütles majanduspolitsei ülemkomissar Veljo Aleksandrov.

Aasta varem oli registreeritud majanduskuridegude arv 1460, millest avastati 54 protsenti.

Mullu registreeritud majanduskuritegudest on 1345 juhul tegemist kelmusega. Võltsimist registreeriti 332 ja riisumist 293 juhul. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing