15. jaanuar 1998 kell 22:00

Kommertslikku Bondi-filmi eelistavad mehed

kinos Kosmos 2

kell 13.30, 18, 22.30

Tartu kinos Athena

kell 13, 15.30, 21

kestus ca 2 tundi

Järjekordne James Bondi film tähistab 35 aasta möödumist esimesest salaagendi seiklusi kujutavast linateosest «Dr No». Loomulikult on film täis pööraseid visuaalseid efekte ja seiklusi. Filmi lavastas Roger Spottiswoode, peaosas on juba teist filmi järjest Pierce Brosnan. Teistes osades Jonathan Pryce, Teri Hatcher, Michelle Yeoh. Bondi ülemuse Mi osas on jälle Judi Dench. Leidliku Qna teeb kaasa peaaegu kõigi Bondi-filmide veteran Desmond Llewelyn.

Sattusin kinno üle pika aja ja olin sunnitud pettuma. Viimane Bondi film ei meeldinud mulle üldse ? niivõrd kommertslik! Tundub, et praeguste filmide suund ongi vaid kommertslikkusele. Olen näinud ka varasemaid Bondi-lugusid. Need on meeldinud. Näiteks Roger Moore?iga film oli loomulik. Praegu võib näitlejatest esile tõsta vaid peaosalise.

Huvitav idee ja tasemel efektidega teostus. Igati nauditav ajaviide. Filmi põhiväärtuseks on legend oma aegade vältel stiilselt väljapeetud vormi ja kvaliteediga. Igati haarav film eelkõige meestele, kes veel jaksavad vähemalt selle filmi vaatamisel poisteks jääda. Olen mõelnud, et kui meestele seebikaid tehtaks, siis seriaal Bondist oleks üsna sobiv.

Hetkel kuum