Leedu loob soodsamat investeerimiskliimat

16. jaanuar 1998, 00:00

USA ja Leedu investeeringute kaitse leping tagab USA investoreile Leedus kohalike investoritega võrdsed tingimused enamikus majandusharudes.

Barshefsky hinnangul pannakse lepinguga tugev alus USA ja Leedu vahelisele kaubavahetusele ja investeerimissuhetele. USA kaubandusesindaja pidas lepingut oluliseks ka kahe maa turgude vastastikusel avamisel, mis teenib mõlema riigi huve.

Lepingu peab enne jõustumist ratifitseerima USA senat.

Eelmise aasta esimese kümne kuuga eksportis USA Leetu 69 miljoni dollari väärtuses kaupu ning importis Leedust 71 miljoni dollari eest kaupu. Vastavad näitajad terve 1996. aasta kohta olid 63 ja 34 miljonit dollarit.

Leedu valitsus kiitis sel nädalal heaks otseste välisinvesteeringute soodustamise programmi, lubades strateegilisele välisinvestoritele maksusoodustusi ja stabiilseid seadusi.

Programmi hakkab koordineerima Euroopa asjade ministeerium.

Pärast taasiseseisvumist on Leedusse tehtud otseseid välisinvesteeringuid rohkem kui miljardi dollari väärtuses. Alanud aastal loodab Leedu otseste välisinvesteeringutena saada veel miljard dollarit.

Euroopa asjade ministri Laima Andrikiene sõnul loodab riik strateegiliste investorite suurele huvile selliste ettevõtete nagu Leedu Telekom, Klaipeda sadama operaatorfirma, Klaipeda Smelte, Leedu Merelaevanduse, Lietuva hotelli ja Ma?eikiai Nafta erastamise vastu. REUTER-ETA-BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing