15. jaanuar 1998 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Elektroonikatööstuse allhanketöid teostav Soome Elcoteq ehitab Ungari lõunaosas asuvasse Pecsi uue elektroonikatehase, mis annab täisvõimusel töötades tööd umbes 1000 inimesele.

«Investeeringute mahuks on plaanitud 150 miljonit marka, millest kolmandik läheb ehitustöödeks ning ülejäänud seadmetele ja tehnikale,» ütles firma Ungari projekti juht Reijo Itkonen.

Elcoteq tahab taotleda tehasele vabakaubanduspiirkonna staatust.

Ehitustöid alustatakse märtsis, tehas peaks käivituma oktoobris.

Toodang läheb firma praegustele Põhjamaa klientidele ja uutele Kesk-Euroopa klientidele. BNS

Leedu lennufirma Lithuanian Airlines (LAL) liisib USA firmalt International Lease Finance Corporation viieks aastaks Boeing 737-300, mis peaks Vilniusse jõudma mai teisel poolel.

Uus Boeing hakkab teenindama Euroopa regulaarliine ning seda on kavas kasutada ka tellimuslendudel.

Pärast lennukipargi täiendamist neljanda Boeinguga ei ole LAL enam sõltuv Vene päritolu Jak-42-dest.

Lisaks tahab firma liisida Ühendriikide ja Kanada liinide tarvis uue Boeing 737. BNS

Leedu valitsus moodustas komisjoni, mis hakkab välja töötama hasartmänge ja loteriide korraldamist reguleerivat seadust, mis peaks valmima 1. maiks.

Komisjoni esimeheks nimetati rahandusministri asetäitja Rimas Survila ning komisjoni ülejäänud liikmed esindavad maksuinspektsiooni, justiitsministeeriumi, majandus- ja erastamisinstituuti, maksupolitseid, spordiametit ning rahvuslikku olümpiakomiteed. ETA

Aasia finantskriis vähendab naftatarbimist, hoiatas eile rahvusvaheline energiaagentuur (IEA), alandades tänavust prognoosi 280 000 barreli võrra 75,34 miljoni barrelini päevas.

IEA põhjendas prognoosi vähendamist kriisiga maailma kõige kiiremini kasvaval energeetikaturul.

Tegemist on halva uudisega naftat eksportivate riikide organisatsioonile (OPEC), mis tõstis naftatootmiskvoote 10 protsendi võrra.

Neljapäeval tõusis Brenti toornafta hind 0,22 dollari võrra 15,57 dollarini barrelilt. REUTERS-BNS

Hetkel kuum