15. jaanuar 1998 kell 22:00

Valvekoondise ostmiseks esitati kaheksa pakkumust

«Kõik pakkumused olid tasemel ja kedagi välja ei jäeta,» ütles erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet. Kes olid täpsed pakkujad, seda Sarnet keeldus ütlemast. Müüakse ära kõik ettevõtte varad, õigused ja kohustused, lisas ta.

Sarnet ütles, et lõpliku otsuse tegemiseks on seaduse järgi aega 60 päeva, kuid loodetavasti tehakse otsus veebruari lõpuks.

Valvekoondist soovivad osta kõik Eesti suuremad turvafirmad. Üks pakkuja oli EVK Grupp, mille moodustasid firmad Akropol A ja Hoiupanga Investeeringute AS.

Akropoli peadirektor Elvo Timm ütles, et EVK ostu põhjuseks on soov saada Eesti parimaks ja suurimaks turvafirmaks. Timmi sõnul ei muutu juhul, kui Akropol EVK ära ostab, Valvekoondise klientidele oluliselt midagi. EVK tuuakse välja virelevast seisundist, milles ta on juba pikka aega olnud, lisas Timm.

Turvafirma Securitas, kes algselt pidi olema üks pakkuja, teatas eile oma loobumisest. Securitase peadirektor Riho Lutter lausus, et nad ei pea EVK ostmist praegu majanduslikult otstarbekaks.

Üks võimalik ostja on ka turvafirma ESS, mille nõukogu esimehe Urmas Sõõrumaa sõnul oleks peamine ostupõhjus klientide ja turuosa kasv. Küsimusele, kas juhul kui ESS Valvekoondise ostab, saab tulevane firma turul monopoli, vastas Sõõrumaa, et monopol on suurriikides juba asutus, kelle käes on 11% turust, kuid Eesti mastaabis ei ole see kriteerium selge.

Erinevalt Elvo Timmist, kes ütles, et Akropol ei liitu EVK ostmiseks mõne konkureeriva turvafirmaga, sest turvaturul on kõik firmad omavahel vaenlased, lausus Sõõrumaa, et liitumine on võimalik.

Turvafirma Claudia direktori Andrus Nurga sõnul soovivad nad Valvekoondise ostmisega enda osa turul suurendada ja eeldavad, et Valvekoondise ostu korral on nende käes 43% turust.

Valvekoondisel on 23 häirekeskust üle Eesti, ettevõte pakub erinevalt näiteks ESSist ainult turvateenust.

Valvekoondise peadirektor Jüri Tõniste ütles, et seoses ettevõtte müügiga läheb teenuste pakkumine kliendile stabiliseeritumaks ja kindlamaks. Valvekoondisel on 10 000 klienti.

Valvekoondise möödunud aasta käive oli 96,3 miljonit krooni, kasum 1,6 miljonit krooni.

Hetkel kuum